bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir ileriki adımı sokakta da türbana yasak gelmesidir
  2 -6 ... muslumgurses
 2. 2.
  danıstay ın mesnetsizce aldığı ve muhtemelen özgürlük kavramını bir an için unuttuğu karardır. esasında nihai manada bizim kararımızdır zira bu güne kadar ses çıkaramadığımız büyük adamların aldıkları kararları birkez olsun bile sorgulama ya da eleştirme zahmetine girismemis, kendi dünyamızda onların istediği gibi yaşamaya devam etmisizdir. her özgürlüğün esasında kendi adımıza hırsla savunmamız gereken bir değer olduğunu unutup, bize dokunmayan yılanlara dualar ederek zaman gecirmisizdir.

  cok yakında basörtüsüyle ilgili yada ülkede farklı ses cıkaran kisi ya da olusumlarla ilgili benzer yasak kararları cıkacak, ve biz burası türkiye avunmasıyla o kararları da itinayla sindireceğiz.
  1 -4 ... sosyoklon
 3. 3.
  resmi belgede uygunsuz bir fotoğraf kullanılmasından kaynaklanan karardır.
  2 -3 ... bl
 4. 4.
  herkesin kanunlara uymak zorunda olduğunu güzel bir şekilde anlatan karardır.
  4 -3 ... hec
 5. 5.
  önce aihm sonra danıştay ve anlamamakta direnen örümcek kafalılar.Benim onların beyin büyüklüğünden şüphem yokta inşallah insan hakçı arkadaşlarda bunu anlayabilmiştir.
  1 -1 ... panstar
 6. 6.
  başörtüsü değil türbana ve benzeri ideolojik araçlara karşı alınmış bir karardır,ülke bütünlüğünün gerektiği gibi muhafazasını destekleyen bir karardır.
  3 -5 ... disco inferno
 7. 7.
  bireyin sosyal hayatına müdahale sayılabileceği için tartışılabilecek karar...
  -1 ... ferrole
 8. 8.
  ülkedeki adaletsiz gelir paylaşımlarını, eğitim sağlık gibi temel hizmetlerden elini ayağını çekip paran yoksa okuma paran yoksa öl diyen bir devletin gündemi değiştirmek adına yırtındığı, çeşmeden küpünü dolduran bir takım medyanında bu konuları sürekli gündeme taşıyıp kaşıdığı hadisenin bir parçasıdır. kertenkele kaçarken kuyruğunu bırakır, asıl sorunlardan uzak, kuyrukçu politikaların eseridir baş örtüsü meselesi ve alınan bu kararlar...
  -1 ... kirmastılı
 9. 9.
  herzamanki gibi bağımsız ve tarafsız olmayı başaramamıştır danıştay.yine vatandaşına savaş açan, yine ortalığı geren, yine memleketim vatandaşlarının yüzde onunun bile tasvip etmeyeceği bir karar vererek ülkeyi uzaylıların veya daha başka canlıların yönettiğini ispatlamıştır. bu konuda yargının yaptığı ilk veya tek veya son hata da bu olmayacaktır. devletimiz vatandaşına zulm eden devlet olmaktan kurtulamayacaktır. ta ki sevgi başkaldırı suçu işleyene kadar.
  -1 ... palta
 10. 10.
  hala gelisemememis/geri bırakılmıs ve birileri tarafından yıllardır açık pazar olarak algılanan ülkenin tüm bunlara rağmen öğretmenini, doktorunu, hemsiresi ni, mimarını, mühendisini kısacası yetismis ve hizmet alınabilir elemanını itinayla ezme çabasıdır.

  basiretsiz iktidarlar, amerikan muhibbi bürokrasi, seviyesiz aydın kitlesi, suskun halk sonucu olusmus hukuksuzluktur.
  -1 ... sosyoklon