1. 1.
  Biz daha yeni başladık. Adamlar sonlandırmaya başlıyor.

  işte buna geriden gelme denir.

  danimarkanın petrol doğalgaz üretimine son vermesi

  Danimarka, enerji geçişinde rol model olma hedefine uygun olarak tüm Kuzey Denizi petrol ve doğal gaz üretimini ve aramalarını 2050 yılı itibarıyla durduracak.

  Sera gazı emisyonlarını 10 yıl içinde yüzde 70 azaltmayı hedefleyen iskandinav ülkesi, "petrol ve gazın aşamalı olarak ortadan kaldırılmasında dünya lideri rolünü üstlenmek için bu kararın başlangıç noktası olduğunu" duyurdu.

  Avrupa Birliği'nin Brexit sonrası en büyük petrol üreticisi konumuna gelen Danimarka, günde yaklaşık 100 bin varil petrol üretiyor.

  Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Sosyal Demokrat hükümet ile parlamento çoğunluğu arasında varılan anlaşma sonrasında, "Danimarka'nın, petrol üretimine kesin son verme tarihi belirleyen en büyük petrol ve gaz üreticisi haline geldiği" bildirildi.

  1972'de başlayan Danimarka petrol üretimi birkaç yıldır düşüşte ve son on yılda yarı yarıya azaldı. Gaz üretimi de geçen yıl 3,2 milyar metreküp oldu. Komşu ülke Norveç günde 1,4 milyon varil ve ingiltere 1 milyon varil petrol üretiyor.

  https://t24.com.tr/haber/...timine-son-veriyor,918765
  2 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Belki kimse bilmez ama danimarka, dünya nın gelişmişlik, insan hayatına değer, basın özgürlüğü, yargının tarafsızlığı, sosyal devlet, bireysel yaşam kalitesi gibi alanlarda en ileri ülkesidir. O nedenle şimdiden bu tarz bir plan yapmaları normaldir.
  1 ... oberst
 3. 3.
  --spoiler--
  şu an zor coğrafyalar paylaşılıyor, ki trump şimdiden grönland'ı açıkça istedi. 30 seneye girerler kuzey avrupa'ya.
  --spoiler--

  sıkar biraz...
  amerikan efsanesi bitmiştir.

  not:amerikan kıçı yalamak artık... bop- mop meselesidir... iyi yalamalar...
  2 ... eratosthenes