1. 1.
  pişman ediyorlar. bir gece üç doktor arkadaş geç saatlere kadar içtik. yollar bomboş. yürüyerek otele giderken yayalara kırmızı yanarken biz yol bomboş olduğu için geçtik. anında polis geldi. kameralardan izliyormuş pezevenkler.

  sabaha kadar sorgulandık. ayıldıktan sonra tekrar sordular. kırmızı ışık ne demek biliyor musunuz. biliyoruz. neden geçtiğimizi anlayamıyorlar. sonrasında bize zeka testi uyguladılar. sonuçları bize söylemediler cezamızı kesip gönderdiler.
  ... orantisiz zeka 3
 2. 2.
  bilmiyorsunuz zannedersem tc. yasalarına göre de suçtur , zabıta (belediye trafik görevlisi veya emniyet trafik polisi) yaya geçidinde kırmızı ışıkta geçen yayaya trafik cezası kesmekle yükümlüdür.
  hala bu yasa var mı büyük olasılıkla yürürlüktedir.
  yaklaşık 25 sene kadar evvel sirkeci ışıklarda teyzeme trafik polisi böyle bir ceza kesmiş.(tahakkuk ve ceza ödemesi olmuş mu bilmiyorum)

  ülkemizde kanun koyucular kanunları yapmışlar ama maalesef uygulamada akim kalınmış.

  bir ülkeyi ülke yapan yasalara riayet eden ve ülkeyi yöneten insanları doğru seçen vatandaştır.

  yani bir danimarka olmak elimizde iken arabistan'a özenirsen böyle.
  2 ... baris hemen simdi
 3. 3.
  valla adamı oyarlar. türkiye mi lan orası*
  ... schubert
 4. 4.
  Türkiye'de de kırmızı ışıkta geçeni değil de kırmızı ışıkta geçip birinin ölümüne veya yaralanmasına neden olursan ebeni sikiyorlar haberiniz olsun. Danimarka da polis zekanızı Türkiye de ise polis ebenizi sorgular.
  ... koydu mu