1. 1.
    danimarka daki koloni bahçeleri
    danimarka daki koloni bahçeleri

Brondby Köyü.

https://www.ntv.com.tr/ga...eQ/tkRjOByvg0GzYfUTOdYLhw
    1 ... traveler of secret moments
  2. 2.
    burda da var hobi bahçeleri ama üstten böyle gözükmüyor.
    5 ... elmas bogazici
  3. 3.
    böyle bir film vardı. ama uzaylılar yapıyordu işaretleri.
    2 ... mb isimli cocugun anilari
  4. 4.
    avrupada her ülkede var.
    1 ... narcomedian
  5. 5.
    ... plissken
  6. 6.
    Atatürk’ün köykent projesi gerçekleşebilseydi bugün Türkiye’de doğu’da çoğu yer böyle olabilirdi.

Bugün Türkiye’nin yerinde saymasının en büyük sebebi toprak reformunu cumhuriyetin kuruluşundan beri gerçekleştirememiş olmamızdır.
    1 -1 ... centurion
  7. 7.
    KOloni bahçelerinin bizim için de ne kadar güzel olabileceği fikrine katılıyorum. Bununla birlikte, doğu karadeniz'deki arazilerin küçük parsellerini ve dolayısıyla halkını dikkate almazsak; Toprak reformunun gerçekleştirilememesinin en büyük nedenlerinden biri, feodal düzeni bırakın memleketinde, bırakın istanbul'da, gittiği kopenhag'da bile sürdürmeye hevesli; aşiretçi, mikro milliyetçi, mezhepçi doğu ve güneydoğu yerlileridir. Zamanında buranın köylülerine arazi dağıtma konusu da denendi, köylüler tapularını ağaya devretti, devlet de bu uygulamayı durdurdu.

ikincil olarak da, türkiye'de hazine arazilerinin ülke yüzölçümüne oranı %40 civarındadır.
    ... katalin
  8. 8.
    insanları belli bir düzene sokup "ahan da bu şekilde yaşayacaksınız amk koyunları, çünkü ben böyle istiyorum" demenin modern yöntemidir. Ha modern bir ahır ha bu koloni bahçeleri, farkı yok.
    ... kiloludiyetisyen