1. 1.
  hem laikliğe, hem de askeri teamüllere aykırı bir karardır.
  https://www.cnnturk.com/t...sortusu-serbestisi-karari

  bir askerin türban takarak görevini ifa etmesi olanaksızdır.
  üstelik danıştay savcısının "tsk'da türban serbestliğinin yürütmesinin durdurulması yönünde" mütalasına rağmen danıştay 2. dairesi böyle bir karar vermiştir.

  Bu karar bir skandaldır.
  Türbanlı asker olur mu?

  Onyargilarinizdan sıyrılıp cevap verin.
  Türban takan bir asker görevini ifa edebilir mi?

  Tamam öğretmen türban taksın, memur taksın, doktor taksın da asker türbanlı olur mu amk?
  13 -9 ... tengir budun
 2. 2.
  ilk aşamada yargılama süresince ilgili düzenlemenin uygulanmasının engellenmesi istemini reddetmiş... esastan görüşüp komple iptal edilip edilmeyeceğine daha sonradan karar verilecek.
  2 ... flat head
 3. 3.
  bundan sonraki aşamada bu işin çarşaflı asker-polis e evrilmeyeceğini kim garanti edebilir ?

  öyle ya, türban takanlar gibi çarşaf takan onbinlerce seçmen var. diyeceksiniz ki kamuflajı kapatır o çarşaf, olmaz. kamuflajlı çarşaf yaparlar emin ol *

  yani demek istediğim bu esnekliğin sonu gelmez. başörtüsü ya ne olacak diyenler bir süre sonra çarşaf ya ne olacak diyenlere dönebilir. belli bir kriter olmalı.
  5 -1 ... hubel
 4. 4.
  görevini tam yaptığı sürece o türbanı takanın dışında, kimseyi ilgilendirmez bu alınmış karar.. sakal bıyık biraz tartışılır ama türban takılmasında her hangi bir olumsuzluk göremiyorum ben.. yeter ki vatanını düşmanlara karşı mertçe savunsun, gerisi teferruat.. fazla takılmayın bu türban mevzularına falan isterseniz.. siz "hatice'ye değil, neticeye bakın"..

  *** sekbân-ı cedît: benim amcamın kızı sırf türban taktığı için, üniversiteye gidememişti.. süper zeka bir kızdı ama olmadı işte.. o kız o zekayla çok rahatlıkla bir albay veyahut bir general olabilirdi mesela.. asker olsaydı zekası sayesinde topluma, vatana faydalı olacak kadar ahlaklı bir bireydi kendisi..
  -5 ... kiss kiss bang bang
 5. 5.
  ulan kemçük ağızlılar kadının o kadar erkek arasında durmasına nasıl göz yumuyorsunuz. nasıl müslümansınız siz. şeriat şeriat dersiniz sonra gelip böyle kararlar alırsınız.

  dininizi bilmiyorsunuz diyorum kızıyorsunuz. dinle alakası yoktur bu uygulamanın. tamamen akp üniforması olan türbanın orduya girmesidir. yazık, çok yazık.
  3 ... borulce
 6. 6.
  Turbanli kadin asker de neyin nesi? Hangi ulkelerde oldugunu biliyoruz hepimiz. Daha sonra o turban evrim gecirerek carsaf olacak ve bu turbanli kadinlar diger kadinlara sokakta gezerken, alisveris yaparken vs gunluk hayatta ahlak polisi olacaklardir. Katiyyen karsi cikilmasi ve kinanmasi gereken bir durumdur.

  Dini siyasete ve devlet islerine karistirmanin sonucu cok feci durumlari doguracaktir. Sevgili Ataturk ikisini birbirinden ayirmak icin cok ugras verdi fakat suan ki hukumet bunun eski haline donmesine yol aciyor.

  Zamaninda laiklik icin asilip kesilen mollalarin torunlari bunlar. Hangi turk kavminde ya da turk boylarinda kadinin kapatildigini veya carsafa sokuldugunu gordunuz.

  Uyanin artik sizler araplarin kilic zoruyla musluman yaptiklari insanlarin torunlarisiniz. Evet muslumaniz evet guzel bir din ama bunu diger turk milletleri gibi yasamak varken neren seriat kurallarini ornek alarak bedevi araplar gibi yasamayi tercih ediyorsunuz?
  1 ... pressthekeysmakethisgirlfirst
 7. 7.
  yazmayacam diyorum ama duramıyorum. Türk silahlı kuvvetlerinde sadece askerler çalışmıyor zeki kardeşlerim. Sivil memuru var, işçisi var... ha asker olsa ne olur o ayrı da.

  müstehak size ya. başka bir şey demiyorum.
  1 ... maria barbas
 8. 8.
  Asker dediğin asker gibi giyinir türbanı sivilde tak.
  ... emrekanat12
 9. 9.
  çarşaflı asker olur mu soruna evet diyebiliyor musunuz?

  türban takma özgürlüğü varsa çarşaf giyme özgürlüğü de var. türbanlının asker olma özgürlü varsa çarşaflının da var diyebiliyor musun?

  çarşaflı asker olmaz ise türbanlı da olamaz kardeşim. bu kadar açık ve net!
  1 ... buldumcukmatyas