bugün

dam'ın mümkünse yaklaştırılmaması gereken yerlerdir.

(bkz: Kerhane)
(bkz: umumhane)
pis yedilinin son eli. *
full dam ise, full bacak* ve altına girilebilir; tahmin tabi. yok dam doperse riske gerek yoktur, girilmemelidir. yalnız dam kareyse evi arabayı satıp girilmelidir.
(bkz: wc)*
altılı ganyan bayii.
kıraathane, kerhane.
ankara'daki gençlik parkı'dır *.

Büyük bir gaflettir. Hatun kişinin kafasına eser "n'oolur gideliim" diye tutturur. "Yapma , etme güzelim" , olmaz illa gidilecek. Gidilir. Daha ilk girişte bismillah iki tane dallama çıkar karşına * *. Böyle bi pis pis bakmalar , bıyık altı gülümsemeler , Ellerde tespih , tek ayak mantar şeklindeki taşa basmış vaziyette , yaka bağır göbek deliğine kadar açık.. Laf attı atacak.. Göz ucuyla takip edersin , her an dalmaya hazır vaziyette.. Neyse oradan geçilir. Havuza doğru yaklaşırsın. Al iki tane daha. Kafanı sola bi çevirirsin ki sürüyle var lan bunlardan. Amip gibiler , habire çoğalıyorlar . Dalmaya kalksan hangisine dalacan , sorarım sana ey sözlükçü? Her kim ki bu hengameden başı dik , alnı açık , kavga etmeden , laf yemden çıkar , o kişi şans istatistikleri tavan yapmış kişidir. Yanından ayrılmayın o'nun..

Eskiden aileyle gidilen nezih yerleden biri olan işbu mekanı o halde görmek ayrı bir üzüntü vesilesidir. Hatunla , damla neyin gidilmeyesidir..
çinçin mahallesi. değil damsız, hiçbir şekilde girilmemelidir.
gazi mahallesi,şirinevlerin ve soğanlının arka sokakları,atışalanı ve çevresi,hatta bu gidişle istanbulun yarısı...
Kapısında "dicitürk bulunur" yazan mahalle kahvehaneleri.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.