bugün

suyun boşa harcanmaması için geliştirilmiş slogan.
şişli belediyesinin istanbulda ki su sıkıntısının akabininde başlattığı kampanya.

temanın benzer kampanyası için :

(bkz: suyunu boşa harcama)
şişlide sıkça rastlanabilecek bez afişler mevcuttur. oldukça güzel bir türetme olmuştur.
bileğimin en ince kısmını yalayıp, şırraaaak diye nah çekeceğim slogan. hele birini göreyim, yırtıp çöpe atmayan şerefsiz oğlu şerefsizdir.

bulunduğum yerde tam bir aydır, açık musluk kıvamında akıtan itfaiye musluğunu onartamadım. yaklaşık 10 sefer aramışımdır, bütün mahalleli ve semt sakinleri seferber oldu, bir itfaiye musluğu yapılmadı. iski' den ümidi kestim, itfaiyeyi aramaya başladım, en sonunda müthiş çözüm oldu; musluğa naylon torba bağladılar. ulan daşak geçmek istense bu hareket olur hani. en sonunda inat sonucu işimden izin alıp belediyenin beyaz masasına müracatta bulundum, gene sonuç nafile. musluk hala akıtıyor, bundan sonra altında tarih olan fotoğraflar çekeceğim ve uygun bir zamanda bunu gazetelere göndereceğim.

itfaiye musluğu hala akıtıyor ve bu musluğu defalarca ihbar etmemize, yazılı belge vermemize rağmen yapmıyorlar, sonrada afiş bastırıp çekeceğimiz sifona karışıyorlar. hadi lan oradan, afişleri kıvırıp uygun bir şekilde kullanın.
mustafa sarıgül lün başlattığı kampanya.
(bkz: yeni neslin atasözleri)
(bkz: damlaya damlaya yok olur)*
spiker: damlaya damlaya...
ridvan: gol olur.
damlaya damlaya göl olur atasözünün günümüze uyarlanmış versiyonudur. birde dikkate alan olsa tam olacak amaa nerdee!
güncel Önemli Başlıklar