1. 11.
  mastor nickli kardeşimizin bağışı elimize ulaştı. kendisine duyarlılığından ve desteğinden ötürü çok teşekkür ederiz.

  damlasu ilk ve ortaokuluna kitap yardımı
  4 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 2. 10.
  hayatı taşşak üzerine kurulu amiplerle bir takım hayırlara vesile olacak işlere taş koyma sevdalısı köhne yürekli tipleri de ortaya çıkartan kampanya olmuştur.

  taşşak geçen kişilere diyecek laf yok. zaten Allah kendilerini kendilerine ceza olarak göndermiş bu malları. acınacak haldeler tüketici yavşaklar.

  ama şu ''tenzih'' diyerek ortaya olumsuz fikir atıp, olumlu çözümünü de en uç şekilde sunan insanlara -ki kötülük bu oluyor zaten, olumsuz propaganda yapıp imkansız bir çözüm sunmak- birkaç şey söyleyebilirim;

  bağış yapmak ve bağışının yerli yerine ulaştığını görmek isteyen insanlar buna hakkari'ye gitmeden de emin olabilirler. keza hakkari'ye gidip elleriyle raflara kitap yerleştirecek kadar yüce gönüllü insanlar olsaydı toplumumuzda, bu başlığa da dolaylı şekilde gerek kalmazdı. nitekim o okulun da buradaki her okul gibi bir kütüphanesi olurdu. keza bu okul kitaplığı olup da hiçbir kitabı olmayan bir okul.

  nasıl emin olabilirler?

  okulda öğretmenlik yapan jcortazar adlı arkadaşla iletişime geçip öğretmenliği ile ilgili bilgi alabilirler. yetmedi mi? bu bilgileri okulu arayıp teyit edebilirler. kesmedi mi? hali hazırda gönderilen ve yerleştirilen kitapların fotoğraflarını rafında uludağ sözlük başlığıyla görmek için talepte bulunabilirler. bu da mı kesmedi? kendilerini mutmain etmek için videolar vs gönderilebilir.

  ama kalkıp da bir yaralı parmağa işemek adına buradan hakkari'ye gidecek insan varsa buyursun hep beraber gidelim. lokasyon urfa gerçi ama sorun yok.

  bu arada; maddi yardımı kabul etmediğimiz için direkt kitap listesi hazırlayıp aldırdığımız bir arkadaşımız da oldu bu sözlükte. ve raflara bu güzelliklerini tek tek yerleştirirken, onlar bunu beklemese dahi onları onore edecek küçük jestler yapacağız.
  1 -2 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 3. 9.
  başlıktaki isteği ve sahafları tenzih ederek söyleyelim:
  kitap bağışlayanlar, kitapların kütüphaneye dizildiğini görebilecekleri mesafeye bağış yapsınlar.
  istanbul'dan hakkari'ye bağış yapıp daha sonra kitaplarınıza sahaflarda rastlayabilirsiniz.

  ha arabanla hakkari'ye götürür, ellerinle raflara dizersin o zaman lafım yok.
  -3 ... cilveloy nanayda
 4. 8.
  damlasu ilk ve ortaokuluna kitap yardımı
  Sakın arkadaşlar. Tarihi tekerrür ettirmeyin.*
  5 -3 ... kale3112
 5. 7.
  (bkz: pamuk eller rafa)
  2 -1 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 6. 6.
  (bkz: destekliyorum)
  2 ... mastor
 7. 5.
  (bkz: updullah)
  2 ... agca
 8. 4.
  arkadaşlar,

  oluşturacağımız kütüphane için çeşitli yayınevleriyle görüşmelerimiz sürmekte. bazısı gönüllü olarak yardım ederken, bazılarından maddi imkanlarımız çerçevesinde bazı taleplerde bulunuyoruz fakat henüz elimize geçmiş bir kitap yok. yaşadığım köyde bulunan çocukların maddi imkanları çok kısıtlı, ancak bu şekilde bir kütüphane oluşturabiliyoruz. bunun için daha önce de sözlükten yardımcı olunduğu gibi, (bkz: metin kurt kütüphanesi), şimdi de desteklerinizi bekliyoruz.
  4 ... jcortazar
 9. 3.
  frontal lobumuzdan ne istedin yav.

  desteklenesi yardımdır.

  updullah.
  1 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 10. 2.
  O miniklere Manken fotoğrafları göndermek isterim gözleri gönülleri açılsın diye ama içinizden bir hababam sınıfı Ahmet çıkar diye korkuyorum.

  Bana bak çarıklı sensin!!!
  Baa mi didin?
  4 -2 ... agca