1. 1.
  çok uzun zamandır aynı binayı kullanan damlasu ilkokulu ve ortaokulu, ortaokula yeni bina tahsis edilmesiyle birlikte ayrılmıştır. yeni yapılan ortaokul binasında gerekli olan hertürlü araç gereç olmasına rağmen kütüphanesinde bir adet bile kitap bulunmamakta.

  okul öğretmenlerinden biri olan jcortazar kendi maddi ve manevi imkânları çerçevesinde okulun iyi bir kütüphanesinin oluşması için çaba göstermekte. burada okuyan öğrencilerin elinden tutmak adına siz sözlük yazarlarından da destek beklemekte.

  eğer bağış yapmak isterseniz okul bilgilerini almak adına şahsıma ve jcortazar'la iletişime geçebilirsiniz.

  ilginize teşekkür eder, frontal loblarınızdan öperiz.

  edit: raflarımız kütüphaneye yardımda bulunan mecraların isimleriyle sınıflandırılacaktır. istemez misin bir uludağ sözlük rafımız olsun? bence istersiniz.
  2 -3 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 2. 2.
  O miniklere Manken fotoğrafları göndermek isterim gözleri gönülleri açılsın diye ama içinizden bir hababam sınıfı Ahmet çıkar diye korkuyorum.

  Bana bak çarıklı sensin!!!
  Baa mi didin?
  4 -2 ... agca
 3. 3.
  frontal lobumuzdan ne istedin yav.

  desteklenesi yardımdır.

  updullah.
  1 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 4. 4.
  arkadaşlar,

  oluşturacağımız kütüphane için çeşitli yayınevleriyle görüşmelerimiz sürmekte. bazısı gönüllü olarak yardım ederken, bazılarından maddi imkanlarımız çerçevesinde bazı taleplerde bulunuyoruz fakat henüz elimize geçmiş bir kitap yok. yaşadığım köyde bulunan çocukların maddi imkanları çok kısıtlı, ancak bu şekilde bir kütüphane oluşturabiliyoruz. bunun için daha önce de sözlükten yardımcı olunduğu gibi, (bkz: metin kurt kütüphanesi), şimdi de desteklerinizi bekliyoruz.
  4 ... jcortazar
 5. 5.
  (bkz: updullah)
  2 ... agca
 6. 6.
  (bkz: destekliyorum)
  2 ... mastor
 7. 7.
  (bkz: pamuk eller rafa)
  2 -1 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 8. 8.
  damlasu ilk ve ortaokuluna kitap yardımı
  Sakın arkadaşlar. Tarihi tekerrür ettirmeyin.*
  5 -3 ... kale3112
 9. 9.
  başlıktaki isteği ve sahafları tenzih ederek söyleyelim:
  kitap bağışlayanlar, kitapların kütüphaneye dizildiğini görebilecekleri mesafeye bağış yapsınlar.
  istanbul'dan hakkari'ye bağış yapıp daha sonra kitaplarınıza sahaflarda rastlayabilirsiniz.

  ha arabanla hakkari'ye götürür, ellerinle raflara dizersin o zaman lafım yok.
  -3 ... cilveloy nanayda
 10. 10.
  hayatı taşşak üzerine kurulu amiplerle bir takım hayırlara vesile olacak işlere taş koyma sevdalısı köhne yürekli tipleri de ortaya çıkartan kampanya olmuştur.

  taşşak geçen kişilere diyecek laf yok. zaten Allah kendilerini kendilerine ceza olarak göndermiş bu malları. acınacak haldeler tüketici yavşaklar.

  ama şu ''tenzih'' diyerek ortaya olumsuz fikir atıp, olumlu çözümünü de en uç şekilde sunan insanlara -ki kötülük bu oluyor zaten, olumsuz propaganda yapıp imkansız bir çözüm sunmak- birkaç şey söyleyebilirim;

  bağış yapmak ve bağışının yerli yerine ulaştığını görmek isteyen insanlar buna hakkari'ye gitmeden de emin olabilirler. keza hakkari'ye gidip elleriyle raflara kitap yerleştirecek kadar yüce gönüllü insanlar olsaydı toplumumuzda, bu başlığa da dolaylı şekilde gerek kalmazdı. nitekim o okulun da buradaki her okul gibi bir kütüphanesi olurdu. keza bu okul kitaplığı olup da hiçbir kitabı olmayan bir okul.

  nasıl emin olabilirler?

  okulda öğretmenlik yapan jcortazar adlı arkadaşla iletişime geçip öğretmenliği ile ilgili bilgi alabilirler. yetmedi mi? bu bilgileri okulu arayıp teyit edebilirler. kesmedi mi? hali hazırda gönderilen ve yerleştirilen kitapların fotoğraflarını rafında uludağ sözlük başlığıyla görmek için talepte bulunabilirler. bu da mı kesmedi? kendilerini mutmain etmek için videolar vs gönderilebilir.

  ama kalkıp da bir yaralı parmağa işemek adına buradan hakkari'ye gidecek insan varsa buyursun hep beraber gidelim. lokasyon urfa gerçi ama sorun yok.

  bu arada; maddi yardımı kabul etmediğimiz için direkt kitap listesi hazırlayıp aldırdığımız bir arkadaşımız da oldu bu sözlükte. ve raflara bu güzelliklerini tek tek yerleştirirken, onlar bunu beklemese dahi onları onore edecek küçük jestler yapacağız.
  1 -2 ... onemliolansigaravarmiyokmu