bugün

kalabalık bir ortamda osurmak.
not: saat 8 bana göre sabahın körüdür.
sabahın köründe kalkıp bi güzel giyindikten sonra bir avuç jöleyi saçlar yerine, sabun sanıp sanıp yüze sürmek...
okula gitmek için erkenden kalkıp belediye otobüsüne bindikten sonra aslında o gün dersin olmadığını hatırlamak...
teskere almışsın. büyük bir heyecanla çıkış yapmışsın nizamiyeden. elazığ havaalanına gitmek üzere servis yapan otobüslerin olduğu yere gidersin ve ilk otobüse hemen balıklama atlarsın. otobüs harekete geçer fakat yol bitmek bilmez gittikçe gidilir 10 dk'da varılması gereken yer 45 dk geçmesine rağmen bitmez. içine kurt düşer, şoföre yaklaşıp usulca sorulur. "elazığ havaalanına gider değil mi?" işte o an anlarsınız aslında malatya havaalanına giden otobüse bindiğinizi.
gecenin bir vakti izlenen filmin sesi kısık olmasından dolayı kulaklıkla izleyeyim derken; kulaklığın ucunu laptop yerine kulağa sokmak. *
ağızda sigara kulakta kulaklıklar halk otobüsüne binip orta kapıya kadar ilerleyip, arkadan seslenenleri de müzik yüzünden duymamak. geç de olsa farkedilince kendi kendime gülerek tekrar öne yürüyüp ön kapıdan sigarayı dışarı atıp neşeli bir otobüs yolculuğuna çıkmak.*
evden alel acela çıkmışsındır.üstün başın dağınık şekilde hem hızlı adımlarla yürümekte hemde yolda gördüğün vitrinlere bakarak tipini düzeltmektesindir.cama odaklanan ben camın arkasında eğilmiş minili kadını görmemekteyimdir. sonra kadının bana baktığını görünce çok utandım çok.*
annenin, aynı eline tutuşturduğu çöp poşeti ve parayı çöpe atıp 2 saat arayıp bulamayıp üstüne bi ton fırça yemektir.
aynı göze üstüste 2 lens takmak numaralıysa hemen bi anormallik hissediyorsunuz diğer lensi aramaya lüzum yok... *
mesajı erkek arkadasına atacakken aşkım yazan numaranın hemen altındaki babam kişisine gndermek.
lisede 4. kattaki fizik laboratuvarından 2. kattaki sınıfa gidileceğine 3. kattaki ders yapılan sınıfa girip çantayı arayıp, öğretmenin ne yapıyorsun oğlum sorusu karşısında göt olmak.
sıcak yüzünden erimiş asfaltın üzerinde yürümek zorunda kalmak. eridiğini anlamadan attığın o ilk adım herşeyi değiştirmiştir bi kere azizim. ****
diş macunu yerine traş macunuyla diş fırçalamaya kalkmak.
sirkeyi kola sanıp içmek. *
mutfakta insan gibi yemek yerine tepsiyi kucağına alıp, tv karşısında yemek yiyip, boş tepsiyi banyoya götürmek. *
annenin dışarı çıkarken "10 dakika sonra ocağı söndür." demesinden sonra bilgisayara dalınır ve her şey ondan sonra başlar.
kapıyı kapatırken eldeki anahtarı içeri atmak. * * *
hattınıza 30 tl yükletip,sonra borcum ne kadar diye sormak.
sigara içerken ve yanında koskoca kültablası varken, sigarayı kitapların üstüne koymak. 2 dk sonra bu koku ne lan diye etrafa bakınırken olayı fark etmek.
sigarayı ters yakmak
* dalgınlıkla kapalı mekanda sigara yakmak.
Dikkat dağınıklığı nedeniyle yapılmakta olan eylemin başarıya ulaşamaması.
kontak anahtarını arabanın üzerinde unutup araçtan inmek, müteakiben arabanın bütün kapılarının otomatik kilitlenmesi.hele birde yedeği yoksa sıçtığınızın resmidir.
biraz önce arkadaşa attığım mesajda farkettiğim hata.

--spoiler--
yemekhane olmaması çok kötü ya tam olarak doğu kampüste neredeymiş yemekhane?
--spoiler--
çaydanlığı ocağa koyup, ocağın altını açmayı unutmak, yirmi dakika sonra acı gerçekle karşılaşmak.
Yeni yıkanmış (BOŞ) tencerenin mutfak dolabı yerine buzdolabına konması.