Advertisement

 1. 19.
  bir kadının yüzündeki ifade, taşıdığı giysilerden daha önemlidir.

  sözünün sahibi.
  ... ithinkuthinkofmetoomuch
 2. 18.
  (24 Kasım 1888 - 1 Kasım 1955), Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanıdır.

  ilk basıldığı 1936 yılında 30 milyondan fazla satış yapan ve günümüzde de hâlâ popülerliğini koruyan ve pek çok dile çevirilen "How to Win Friends and Influence People" (Dost Kazanma ve insanları Etkileme Sanatı) kitabının yazarıdır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Dale_Carnegie
  ... hasmet ibriktaroglu
 3. 17.
  Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanıdır. ''Dinlemek, gösterebileceğimiz nezaketlerin en yükseğidir.'' şeklinde güzel bir sözü vardır.
  1 ... architectus
 4. 16.
  "Yemine gerek görmeyecek kadar sözlerine sadık ol" sözünün sahibi.
  2 ... nadya komanaci biricid bardo
 5. 15.
  başkaları ile ilgilenirsen iki ay içinde birçok dostlar kazanabilirsin; başkalarının seninle ilgilenmesini beklersen, iki yılda bile tek dost kazanamazsın sözünün sahibi.
  3 ... ece kscg
 6. 14.
  günümüzde insandaki potansiyel gücü açığa çıkarmaya çalışan hareketin ve düşüncelerin öncüsüdür. Öretileri ve yazıları tüm dünyada insanların kendilerini daha özgüvenli çekici ve etkili bireyler olarak görmelerine yardım etmiştir.
  1 ... dabbescobar
 7. 13.
  bu adamı -umarım erkektir yazar vala rezil olabilim de- lise de okumuş, öğrendiklerimi hemen tecrübe ederek bir çeşit deneye girişmiştim. evet, söyledikleri gıdımı gıdısına doğruydu bu adamın fakat son derece sabır isteyen şeylerdi. sonra bu kişisel gelişim kitaplarının doğu felsefesinden yola çıkılarak yazılmış olduğunu farkettim.

  iyilik felsefesi tüm kişisel gelişim kitaplarının anasıdır bilemediniz babasıdır.
  ... sumuklu bocek
 8. 12.
  güzel kişisel gelişim kitapları mevcut efenim kendisinin.
  ... zigonsehpa
 9. 11.
  --spoiler--
  "Allah bile insanlar hakkındaki hükmünü ömürleri sona erdikten sonra veriyor da, biz aciz insanlar kim oluyoruz ki onları, bir kaç kez görmekle, haklarında iki-üç yazı okumakla, birkaç dedikodu dinlemekle haklarında hüküm verebiliyoruz."
  --spoiler--
  1 ... 60 yasindaki kelebek
 10. 10.
  okumaktan sıkılıp her daim yarım bıraktığımız kitapların yazarı. Türkiye' de yaşamamış olduğu için sevgi pıtırcıklığı yapar durur sevgili amerikalımız.
  1 ... asperg