bugün

(bkz: Fapping)
kumral hali sarışın halinden çok daha güzel olan aktris. şahsen renkli gözlü ve beyaz tenli insanlara sapsarı saçı yakıştıramıyorum. sarı saç sanki tenin ve gözlerin güzelliğini alıyor; yüzdeki kontrastı bitiriyor.
(d. 23 Şubat 1994), ABD'li sinema oyuncusudur. Benim Adım Sam isimli başrolünü Sean Penn'in oynadığı film ile ilk çıkışını yapan Fanning, küçük yaşından itibaren Gazap Ateşi (2004), Dünyalar Savaşı (2005) ve Minik Örümcek Şarlot (2006) gibi filmlerin meşhur oyuncusu haline geldi. Kariyeri boyunca Robert De Niro, Denzel Washington, Kurt Russell, Mickey Rourke, Christopher Walken, Tom Cruise, Ellen DeGeneres, Holly Hunter, Sissy Spacek, Glenn Close, Alec Baldwin, Mike Myers, Kristen Stewart, Robert Pattinson, Charlie Sheen, Paris Hilton gibi yıldızlarla birlikte çalıştı. Ayrıca Hounddog (2007), Hayatın Getirdikleri (2008), Koralin ve Gizli Dünya (2009), Asi Kızlar (2010), Yaşamın Kıyısı (2013), Alacakaranlık Efsanesi (2009–12) gibi filmlerde ve dizilerde yer aldı. Baleyi, ata binmeyi, piyano ve keman çalmayı seven Fanning, Saturn ve Satellite gibi ödüllerin yanı sıra Screen Actors Guild ödülüne aday gösterilen en genç insan oldu.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dakota_Fanning
man on fire filmin de, küçücük bir kız olmasına rağmen, harika bir performans sergilemiştir.
Gudubet olmuş.
dünyalar savaşı filminden sonra gelecekte çok parlak bir oyuncu olabileceği izlenimi uyandırmasına rağmen daha sonraları beklenen patlamayı yapamamıştır malesef.
az önce imdb'de tesadüfen fotoğrafını görünce nasıl da bu kadar büyümüş ya dediğim oyuncu. vay anam daha dün man on fire'da ilkokul çocuğuydu la bu. doğan büyüyor azizim.
britney spears ın hayatının filmi yapılırsa muhtemelen ...baby one more time-in the zone dönemini canlandıracak olan oyuncu kişilik.
I am sam adlı filmde bıcırık bir kızı oynayarak salya sümük ağlatan ama artık büyüyüp genç kız olan ve twilight adlı seride kötü bir kızı canlandıran amerikalı katrist. tabi benim gözümde hep sam'in küçük kızı olarak kalacaktır.

http://2.bp.blogspot.com/...QmYc/s1600/i-am-sam12.jpg
http://www.filmofilia.com...clipse_Dakota-Fanning.jpg
friends te matt le blanc ın karşısına geçmiş oyuncu. güldürmüştü. *
biraz küçük benden ama olsun büyüdü artık kabul ederse talibim kendisine.

güzelliğe bak;

http://galeri.uludagsozluk.com/g/dakota-fanning/
ne kadar pıtırcık olsa da leon'daki natalie portman'ın pıtırcıklığına ulaşamamış oyuncudur.
şirindir, çocuk oyuncudur zamanlarını geçeli çok oldu. bildiğin oyuncu bu kız hem de üst sınıflardan. hatta bildigin kadın olmustur neredeyse. roportajlarında falan boyle bacak bacak ustune atmalar boyundan büyük laflar etmeler. he hala şirin midir, öyledir tabi. kardeşim olsun her gün seveyim böyle, ara sıra tokat falan atayım her gün kızdırayım, ciyak ciyak bagırsın ben de hadi bi su getir de barışalım diyeyim. *
çığlık atma konusunda çok başarılı olan yaşına rağmen oynadığı filmlerde başarısını gösteren oyuncu.
I am sam, man on fire gibi filmlerde şirin mi şirin bir pıtırcığı oynayan ama twilight serisinde psikopata bağlayan bayan aktrist. şirin de olsan psikopat da olsan seninleyiz bıcırık.
geleceği parlak 1994 doğumlu aktrist.daha basitçe olarak alacakaranlık serisindeki sağa sola acı verme özelliği olan jane adındaki vampir kız.
biraz gıcık bir tipi var ama ne yalan söylüyeyim oyunculuk güzel.
geleceğin kristen stewart'ı olacağına inandığım oyuncu.
geleceğin jodie foster'ı.
fiziğiyle ve oyunculuğuyla izleyenleri kendine hayran bırakan genç kız. ancak push filminde oyunculuğundan çok fiziği ön plandaydı sanki? tamam kızın bacakları gayet güzel, başlı başına da oldukça çekici biri ama yaşı daha çok küçük..

(bkz: seneye eski adi oss olana hazirlanacak olan gencim ben)
geçen hafta jay leno'da idi. bu hafta da jimmy fallon'da boy gösterdi. iyice serilmiş serpilmiş açıkçası kendisi. masum kızlıktan çıkalı çok olmuş sanki..
(bkz: nerde o eski sarı kız)
oyunculuğa 2000 yılında başlamış şuanda 15 yaşında olan yaşına göre çok ama çok yetenekli olan çocuk oyuncu.
twilight new moon filminde tanınmayacak kadar büyüyüp serpilmiş olan hanım kızımız. filmi izledikten sonra o kızın dakota fanning olduğu öğrenilince şok geçirilmiştir. ama zaten belliydi böyle olacağı. zamanında izlenilen bir filmde ulan küçücük kıza bak çok süper oynuyo ya denilip yine şaşırınılmıştı. geleceğin en iyi oyuncuları arasında kendisi.
hide and seekteki performansı oldukça başarılı olup war of the worldsde yeteneğinin çok daha altında bir görüntü çizmiştir. geleceğin en iyi aktrislerinden olacak eminim.
edit: az önce the jay leno showda gördüm ve bu kız ne zaman bu kadar büyüdü diye hayret ettim. maşallah boy, pos, endam yerli yerinde.
new moon'da daşa dönen hatun kişilik.
Son vizyon filmi pushtaki performansı güzel. Zaten rol verildi mi iyi oynuyor ama Dakota Fanning için yaratılan imaj biraz abartı. Daha iki gün önce Charlotte's Web adlı yapımda ufacık bir turşuyken, push adlı yapımda resmen bir kaşar imajı yaratılmış.
güncel Önemli Başlıklar