bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    virgülü ve noktayı kabul etmiş ancak de'yi neden ayrı yazdığımızı idrak edememiş yazarın haklı isyanıdır. herşeyden önce hız ve zaman kaybıdır, cnm optm kib scs sie aq yazan tayfa tarafından eleştirilmek de ayrıca koyar adama. ben sürekli de da'yı kontrol etmek zorunda degilim ister ayri ister bitisik yazarım. mülakata girmiyorum bu oyun tamamen ssg tarafından ortaya atılmış, yancıları da çanak tutmuştur.
    1 -17 ... xantinya
  2. 2.
    (bkz: ayrı yazılan de yi bitişik yazalım kampanyası)
    4 -2 ... dafaiss
  3. 3.
    (bkz: dahi anlamındaki deyi deyi nicesine sarıldım)
    12 -1 ... la fa la sol ismail
  4. 4.
    (bkz: ne deyi böyle yaparsınız)
    1 ... oluden korkan necrofili
  5. 5.
    bağlaç olan "de" ye "dahi anlamındaki de" diyenleri bir odada toplayıp, "de" leri ayrı yaza yaza sikmek gibi bişiydir.
    1 ... entry ne be
  6. 6.
    --spoiler--
    evde kaldı.
    ev de kaldı.
    --spoiler--

Şu iki cümle arasındaki farkı anlatmak içindir; anlayamayanların saçmalık demesi normaldir. Keyfen konmamıştır, insanlar daha kolay anlaşılabilsin diye uygulanmaktadır, bir sözlük fenomeni değil yani.
    6 -2 ... asuregibisurat
  7. 7.
    (bkz: dahi anlamındaki de siksin sizi)
    4 ... lonely penguin
  8. 8.
    hız ve zaman kaybıymış. peh peh. en kısa sürede entry girene çeyrek altın mı veriyorlar len kerata? bak soru işareti de koyuyorum. bu da saçma mı?

not: son cümlede 'de'yi ayrı yazdım. kusura bakma.
    2 ... trailblazer
  9. 9.
    bunu eleştiren kişilerin ingilizce bilmeyen, basit bir dil bilgisi kuralını bile kafasına yerleştirmekten aciz ergenler olduğuna bahse girerim. ingilizce'de öyle grammar kuralları vardır ki bir kelimeden önce gelen birden fazla sıfat olduğunda o sıfatları bile türlerine göre belli bir sırada yazmak zorundasınızdır özellikle essay falan yazarken buna dikkat etmezseniz puanınız kırılır adamlar nelere dikkat ediyorlar konuşurken; bizimki gelmiş burda o "de" yi niye ayrı yazıyoruz o "de" yi diyor (bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı) ayrı yazıyorsun oldu mu?
    2 ... ayibin yollari kayip
  10. 10.
    http://www.dahianlamindakideayriyazilir.com/ adresinden ayrıntılı bilgi alınabilecek bir dil bilgisi kuralı olup saçma da değildir.
    1 ... haydi bismillah