bugün

en iyisini bulana kadar durmadan eş değiştirecek ve her başlangıçta standartlarını hep yükseltecek ve mutsuzluk havuzunda yıllarca yüzecek olan kişidir. yazıktır.
hayat mayın tarlası oyunu gibidir.
tüm kareleri teker teker açıp zafere gittiğini sanırken birden hepsi birden patlayıp elinde kalabilir.
işin kötüsü mayını bulduğunuzda eskiden açtığınız o beyaz karelerde artık kullanılamaz haldedir.
ve hamle hakkınız kalmamıştır.
geçmiş olsun.
çok iyi iyinin düşmanıdır olayı.
(bkz: )konar göçer sonunda da kondururlar ama.
Hayatın acımasız olduğunu anladığın an. Geçmiş olsun.
maalesef insanda büyük bir hasar bırakacağını tahmin ettiğim bir gerçektir...
Size araba muamelesi yapmıştır, allah belasını versindir.
daha iyisi kavramı çok göreceli değil mi?

neyin iyisi, ne kadar iyi? ne zaman iyi? bunları düşünmek lazım. çünkü herkes bir gün iyi idi. evet, belki her şeye rağmen, her iyinin bir iyisi daha var, ama bu işin de sonu yok.

iyilik insanın kendisinde oluyor. "sen kendine bir de benimle gözümle bak" olayı... karşındaki iyi ise, senden dolayı iyidir, sen iyi baktığın için. bu duygusal kısımdı.
maddi açıdan iyilik ise, o kadar değişken ki. var ve yok o kadar günlük ki...

o yüzden, elinde bir kıymet varsa ona odaklanmak, onun iyiliklerine kendi iyiliklerini yaklaştırmak daha değerli.
Kendini kabul edemeyen, doymak nedir bilmeyen insandır. Bir tek hayatındaki insanla değil, arabayla da, evle de, gezip tozmayla da hiçbir şeyle yeteri kadar mutlu olamayan insandır.
ben bunu insanlarda değil de eşyalarda, gittiğim yerlerde falan yapıyorum ama daha kötüyse geri geliyorum.
Daha iyi diye bir ölçüt koyarsan, bime bile gitsen o daha iyisini bulursun...

Eninde sonunda yalnız kalacak insandır.
şeref yoksunu ve haysiyetsizdir.
güncel Önemli Başlıklar