bugün

uludağ sözlük araştırma ve geliştirme(ar ge) ekibine** bir fikir vermesi açısından sözlük yazarlarının sözlükte olması gereken özellikler, geliştirmeler ve düzeltilmesi gereken sorunlar hakkındaki önerileridir.
8.nesil yazarların yazması yeterlidir.
sekizinci nesil yazarlar dışında herkesin yazması yeterlidir.

not: 8. nesil yazarım. *
berke cansudan ayrılsın.
güzellik yarışmalarında dünya barışı isteyen ama dünyadan haberi olmayan kızlar olmasın.
(bkz: donuz butonu) sıkıyorsa koysunlar. koymazlar ama...
neden?

e o zaman daha iyi bir sözlük oluruz da ondan.
sozlukte yazar engelleme ozelliginin olmasi gerek. nacizane fikrim.
birbirimize çiçek verelim.
bir darbe yardımıyla yönetime el koymak, cinsel içerikli başlıklar sıçanların tespit edilip silinmesi ve yazar alımının durdurulması olabilir.
allah yazarken "a" harfi büyük görünsün.
barış için, insanlık için, sevgi dolu satırlar için batsın bu sözlük.
mutlaka ki, daha iyi bir sözlük için yazarların önerileri olacaktır, karşı değilim. makul olanlarını desteklerim. değişimin, iyileşmenin sonu yoktur. ancak ana dertlere deva olunamayacağı benim temel iddiam. bu ve benzeri siteler temel olarak kaos'tan özel olarak subjektif olma hakkının doğal olarak var ettiği bilgi kirliliğinden beslenmekte. daha açıkça söylemek gerekirse, ortalıkta sadece öve öve bitirilemeyen bilgi entry'leri olursa burası sıkıcı bir ansiklopediye döner. inan olsun sen de gelmezsin, wikipedia'ya ne kadar giriyorsan işte. öznel olabilme özgürlüğünün sömürüsü bireysel bir karar, sömürünün sınırı kollektif ve yönetsel bir karar. sorunların tamamen önüne geçilemez ancak, benim de nacizane tek bir önerim olacaksa, hakaret'e, ırkçılık benzeri insanlık suçlarına, bir ruh hastalığı olduğu ilmen kabul görmüş homofobi'ye, kadın ve insan düşmanlığına karşı sıfır(0) tolerans burayı daha okunabilir bir yer yapar. bu tutumda iddialı olunması hem o aranan "kalite"yi yükseltir hem de zaten adam akıllı var olabilmek için gerekli ilk adımı gerçekleştirir. döne dolaşa gelinecek yerin de burası olduğunu düşünüyorum. gerekirse, profesyonellerle çalışıp tck'ya değil, insanlığın evrensel olarak kabul ettiği değerlere sahip bir yer olabilmek, kullanıcı kitlesini bu uğurda eğiterek başka bir anlamda hizmet vermek mümkün. böyle ciddi bir proje hayata geçerse, bu alanda ilk olmanın yaratacağı prestiji hiç saymıyorum. profesyonellerle çalışmak, var, evet. ama bunu kullanıcı kitleyi eğitmeye dönük bir eyleme çevirmek yok.
her şey ölçüsünde olmalı. sol çerçeve her gün futbolla ve bununla ilgili her türlü terimlerle, dine veya inançlılara karşı yapılan hakaretlerle dolmamalı.
eğitim sistemi gibi 4+4+4 formülü gibi bir formül geliştirebilir. ilk seviyeyi geçemeyen ikinci seviyede yazamaz misal.
bayan yazarlar entry başına zall dan para alsın. koğuş gibi oldu burası. çorap kokuyor beyler.
ay parlak olunca bi bok olacak sanılmasın .
ateistler, din düşmanları, futbol yazarları bunlara bir sınır getirmek lazım,
adam günlük olayda ki her haber başlığını bunlara bağlayabiliyor, normal konular hakkında yorum yazmak yerien açılan bu saçma sapan başlığa birileri benimde yazım olsun diye yazmak istiyor, aynı adam 3 gün sonra zıt fikri savunuyor filan,
bunun dışında acayip bir fantazi dünyası var burda, (bkz: angelina jolie metrobüse hayran kaldı) (bkz: buz dolabının yanında hayat üçgenine sığamayan kız) böyle şeyler var mesela, komik dsen değil, başarıl desen değil, geyik desen seviye düşük böyle geyik mi olur dedirtiyor.
Bunun yanı sıra abaza çok, her olayı kadının cinselliğine vuran bir grup var, birinin çıkıp artık kızlar internetten düşmüyor filan diye yazması lazım abicim, eskidendi o, zaten bu kadar küfür edip, uçkuruna bu kadar düşkün birini hangi kız sempatik bulur buna da şaşırıyorum, bu kafa ile bir yere kadar...
birbirimize küçük sürprizler yapalım.
güncel Önemli Başlıklar