1. 1.
  çevresinde bilimsel, adil, hümanist, dürüst ve objektif insan kalmayan bir kişinin çığlık çığlığa bağırarak seslendireceği söz öbeği.
  7 -3 ... sezensevdasi
 2. 2.
  linçten bıkmış, birbirine kırdırılmaktan gına gelmiş, terörle mücadele altında terör ortamın oluşmasını sağlayan pu.lar için söylenmiş, onların kör bir kaos ortamında uyuşturucu rantını köklediğini bilen, aydın bi tavır....daha fazla milliyetçi görmek istemiyoruz...vatansever olun...milliyetçi değil..
  7 -1 ... radikalcevap
 3. 3.
  "ulusçuluk, halkçılık, cumhuriyetçilik, laiklik, devletçilik, devrimcilik"... atatürk'ün bu altı ilkesinden bihaber olanların söylediği saçma sapan bir sözdür, bir temennidir ve en kötüsü de bunun bir temenni olmasıdır ne yazık ki.. önce milliyetimiz alınır elimizden, sonra sırasıyla diğer ilkelere saldırılır ve en sonunda devrimcilik ilkesini kendi kafalarına göre yorumlayıp saçma sapan işlere kalkışırlar..
  2 -4 ... sciende
 4. 4.
  milliyetçiliği faşizmle aynı anlamda kullanan adamın feryadıdır. söylemek istediği daha fazla faşist görmek istemiyorumdur. zira faşizm kötü birşeydir.
  1 ... soytari
 5. 5.
  ülkemizde "milliyetçilik" kavramının "ulusçuluk" anlamına geldiğinin farkında olmayan kendisini "aydın" zanneden kişi cümlesidir. milliyetçiliği kötüle, abd'ye ödün ver, ab'ye ödün ver, ermeni soykırımını tanı, pkk'yı terör örgütü olarak kabul etme, kana doymayan o canavara "özgürlük savaşçısı" veya "gerilla" diye hitap et sonra "aydın" ol. ulusçuluğa en çok ihtiyacımız olan şu dönemde "bazılarına şirin görünmek" ve kitabını daha fazla sattırtmak için atamız'ın 6 ilkesinden biri olan "milliyetçilik" kavramını kullanmaktan çekinmeyen milliyetçilik kavramını sadece belli bir gruba ve partiye mal eden insan tipi.
  1 -1 ... paleface
 6. 6.
  son dönemlerde çokça rastlanan seçimlerin yaklaşmasıyla dahada fazla belirginleşen, herşeyden rant sağlamak amacıyla oratalıklarda cirit atan ırkçıları görmekten kına gelip söylnen slogan vari cümle.
  1 ... sekizgen
 7. 7.
  herhangi bir millete mensup olmayan, milli kimliksiz kimselerin hezeyanı.
  -1 ... shalamar
 8. 8.
  "milli - dini duygular" doğrultusunda her katliam yapıldığında akla gelen düşüncedir.. hrant dink öldürüldüğünde, malatya'da insanların boğazları vahşice kesilince, 3-5 kişilik gruplar linç edilince hep akla gelmiş olan düşüncedir.. bu gidişle daha da akla gelecektir.. ta ki Türkiye'mizde hakim olan faşizan etnik milliyetçilik sorgulanıp değişene kadar..
  ... radikalcevap