1. 1.
  iki yol var: Yasal ve yasadışı. Yasadışı olanı tasvip etmiyoruz tabii ki, gg olabilitesinden dolayı. Yasal olanları tartışalım.

  Sanırım bu son zamlardan sonra ciddi ciddi oturup " ulan nasıl daha az vergi verebiliriz " demenin vakti gelmiştir. Hem cüzdanı kurtarmak, hem de milleti ayakta s.kip bundan kurtulabileceğini düşünenlere de zarar vermek için. Eğer millet sokağa dökülmüyorsa (ki dökülmeyecek) tepkimizi sessiz ve etkili bir şekilde gösteririz.

  Ev yapımı içki: Belli bir miktara kadar ev yapımı içki ve sigara üretimi kanunlarca serbest bırakılmış durumda. içkiye tonla para bayılmak istemeyenler evde kendileri üretip vergilere o kadar parayı vermekten kaçınabilir. Hem daha az vergi verilir, hem de gelirleri düşen eğlence sektörü de müşterilerini kaz gibi yolmaktan vazgeçip biraz kendilerine çeki düzen verirler. Tabii böyle bir durumda ev yapımı içkinin de yasaklanması ihtimali yüksek, ama o zamana kadar tasarruf imkanı mümkün.

  Araba/Akaryakıt vergileri: Bana otomotiv ve akaryakıt sektörlerinde olup da iktidarla haşır neşir olmayan/olmak zorunda kalmayan tek bir şirket söyleyin. ikinci el araç satışlarında zaten artış olacağı bekleniyor. Hatta daha önceki otomotiv vergisi zamlarında bu yüzden vergi geliri azalması da görülmüş. Konuyla alakalı bir bkz. olarak:

  (bkz: laffer eğrisi)

  Bir insan normal bir yürüme hızıyla saatte ortalama 6 km yürür. Yürüyün. Ciddi söylüyorum, arabalarınızı bırakın, yürüyebilecek imkanınız varsa, yol müsaitse yürüyün. Yenilemeyin arabalarınızı, hatta hiç kullanmanıza gerek olmayacağını düşünüyorsanız satın. Olmuyorsa otobüse, metroya binin. Bu şekilde de ciddi bir vergi yükünden kurtulmuş olacaksınız.

  Ha şimdi haber sitelerindeki "içki içmeyin pis kafirler, araba kullanmayın müsrif herifler" yaklaşımı gibi görünebilir ilk okuyunca dediklerim, ancak öyle değil.
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 2. 2.
  şirketler için ticari araba alıp vergiden düşmek.
  1 ... bugun gidip yarin gelen
 3. 3.
  şirketler için bir masa iki sandalyeli şirketler kurup, onlar adına kestiği faturalarla cukkasını masraf göstermesi.
  tek bir şirket katında her bir masanın bir şirket olduğuna şahitlik etmiş vatandaş olarak, üç kuruşluk maaşından vergi vermenin ızdırabını varın siz düşünün.
  2 ... turkpence
 4. 4.
  fiş almazsak kaça olur sorusunu hayatınızın merkezi haline getirin.
  ... kornisten kovulan perde ruleti
 5. 5.
  k*rt olun. *
  hatta ve hatta sosisyalist'ten esinlenin: http://sosisyalizm.tumblr.com/post/106089657106
  ... asosyal muhendis