bugün

Cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğanın yazdığı 216 sayfalık kitabın adıdır. 40 tl'den satılacak.
malesef yok oyle bir dunya.
Sarp Palaur'a göre (bkz: şanışer) evet.
görsel

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ isimli kitap, 6 Eylül’de çıkıyor. 40 TL’den satışa sunulacak kitabın internet satış fiyatı 32 lira olacak.

Daha Adil Bir Dünya Mümkün isimli kitabın arka kapağında Erdoğan tarafından kaleme alınan şu sözlere yer veriliyor:

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.

Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”

https://abcgazetesi.com/e...l-bir-dunya-mumkun-402696
puhahahahaha.
almayanı fetocu ilan ederler mi acaba ?

insan merak ediyor.
Mümkün ama dini sömúrüp bundan çıkar sağlayanlarla adil bir dünya olmaz.
kahkaha attım.
edit: rte nin kitabı.
ismi bile çalıntı olan kitap. sosyalistlerin yıllardır kullandığı sloganı çalmış.

(bkz: başka bir dünya mümkün)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün çıkan kitabıdır. Reis'i anlamaya anlatmaya yetmez belki bu kitap ama elbette okuyacağız. ileride çocuklarımıza da okutacağız.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.