bugün

One and only true queen

Tahtı gerçekten hakeden tek kişiydi. Adildi, güçlüydü, cesurdur, temiz kalpliydi. Tek zayıflığı Jon snow denen it oğlu it oldu, o da ölümüne sebep verdi zaten. O drogon gelince hele cesedinin başına ağladım. 2 kardeşin ölmüş, annen de sikik bir cücenin galeyanına gelmiş bir orospu çocuğu tarafından şişlenmiş ve tek ejderha kalmışsın dünyada. Ne kadar acı. Tek hayalkırıklığına savaştan sonra kendisine ihanet etmiş olan tyrion yavşağı ve orospu çocuğu jonun katlini emretmemesi oldu. iyi kadındı, senaryoya kurban gitti.
jon ve tyrion ile hiç karşılaşmamış olsaydı keşke. şu anda hayatta olurdu biricik khaleesimiz.

tyrion onu yavaşlattı hep. erteletti kings landinge gitme işini. yoksa çoktan 3 ejderhasıyla ve ordusuyla cerseide daha golden company ve euron desteği yokken alırdı şehri. katliamda yapmazdı ve gerçektende düzgün bir şekilde yönetirdi. zamanı gelince night kingle de savaşırdı. çıktı jon karşısına değiştirdi planlarını.ejderhaları gitti, yalvardı resmen jona. ağzını açmasa yine sorun yok gül gibi yaşayın gidin.

jon ve tyrion yaktınız kızın başını.
şeref yoksunu alçak biri tarafından öldürülmüştür.
--spoiler--

Sen ki dragonların anasısın ve gidip jon snow olan piçe güveniyorsun. Ayrıca bide üstüne aşık olup ensest ilişkiye yol açıyorsun. Sen nesin ve ne yapmak istemektesin ya. Acıma yetime koyarlar bıçağı kalbine. Devir böyle kardeşim. Senin yüzünden westworld e demokrasi geldi yakıştı mı bu şimdi. Demokrasinin işe yaramadığı starkların en salağı olan bran stark seçilince anlaşılıyor zaten.

--spoiler--

Final sezonu kötü değildi bence bizim beklentimiz çok yüksekti bu yüzden kötü gözüküyor. Ben beğendim şahsen beğenmeyen kişilerlerle de sabaha kadar tartışırız yani.
dizi boyunca sapladılar buna. ölümü de sevdiği piçin saplamasıyla oldu

https://youtu.be/_z53fhRGcJw?t=48
dikkat iş bu entry gerçek kraliçe daenerys analizi ve bolca hakaret barındırmaktadır bayağı da uzun sürecektir durumu olmayan okumasın.sanırım feministliği, egosu ve doğrucu davutluğu yüzünden sevilmeyen karakter. başka türlü açıklayamıyorum kör izleyicinin tepkilerini. taht için desteklediğim kişiydi merhametliydi vefalıydı güzeldi güçlüydü yeterli düzeyde zekiydi ve karaktersiz korkak bir mal tarafından; hain piçin tekinin gazlamasıyla öldürüldü. dizi bu yönüyle jon snow ve tyrion lannister sevgimi aldı gitti. dizideki en düzgün insandı delirttiler ve ilk hatasında öldürüldü.hadi geri dönüşümsüz delirdi ve mutlak gücü yüzünden çok tehlikeli bulunduğu için öldürüldü diyelim. lan şerefsiz jon sevdiğin kadını öldürmeyi göze alıyorsan (çocukluğunda 'sana ihityacı yokken' seni iğrenç şekilde ezikleyen sansa ve yozlaşmış halk için), o zaman soktuğun bıçağı kendine de takacaksın hemen ardından. jaime lannister senden bin kat daha fazla adamdır.cersei pisliğine bile sevdiğim deyip her zaman sahip çıkmıştır dünya bir yana o bir yana demiştir. daenerys viserys gibi boktan bir abinin rol modelliğine rağmen köleliği kaldırdı. kölelik sistemi ile ezilen halkın( ned stark'ın ölümüne zevklenen ahlaksız ve sorumsuz westeros halkı değil bahsettiğim) anne sıfatını layık gördüğü bir kadındı.aynı yaştaki kıçımın leydisi sansa sevgi dolu bir ailede yetişmesine rağmen kraliçecilik oynamakla ve ailesine hainlik etmekle meşguldü.gelelim tarly malına seni ölüm tehlikesine rağmen duvara yollayan,şişko diye ezikleyen,mirasından reddeden,sevdiğin kadına orospu demiş hain babanı savaş meydanında idam etti diye daenerys'e bilenip( ki idam kararı verip bran'e bile izletmiş bir ned stark gördük bu dizide biz hey yavrum hey) jon'a verdin gazı mal mısın amk sana da her şey müstehak aile her şeyden önce gelir zaten bu malların safsatası .aile değil karakter vefa her şeyden önce gelir. daenerys ejderhasıyla bu malları ölümden kurtardı be. davanıza katılıp ölüler savaşında en sevdiği adamlarını kaybetti, lannister olmasına rağmen acıyıp lütfedip eli yaptığı şerefsiz ve beyinsiz tyrion'un sayamayacağım miktardaki hatalı tavsiyelerini dinleyip tyrelleri,dorne'u,demir adalıların donanmasını,ejderhalarını,missandei'sini kaybetti.varys'in ihanetini ve kendini zehirlemeye çalışmasını çözüp idama mahkum etti diye mi kötü oldu bu kadın şimdi. lannister piçi tyrion'un ihanet edip jaime'yi kaçırmasını ve kandisine hakaret edip otoritesini sarstığı için cezalandırması mı haksız, yoksa defalarca yakınlaşmaya çalıştığı nazik davrandığı görümcek sansa ya ben onun kraliçesiyim bana saygı duymalı dediği için mi haksız. bu kadar yıkım yaşayıp delirip savaş şartlarında tuzak olma ihtimali de varken yozlaşmış bir şehri yakması mı haksız ki atası fatih aegon sebepsiz yere bunu yapmıştı teletubby dünyası değil westeros dünyasından söz ediyorum. minnoşumun tek hatası politika yalan dolan bilmemesiydi biraz yumuşak başlı olmalıydı dobralığı( söylediği şeyler evet doğruydu ancak her doğru her yerde söylenmez)önce varys'i,sansa'yı,tarly'yi ,tyrion'u en son da jon'u kinlendirdi.örneğin;sam tarly ye ölenlerin ailen olduğunu bilmiyordum savaş şartlarında seçenek sunmama rağmen kabul etmedikleri için idam etmek durumunda kaldım kaybın için gerçekten çok üzgünüm diyebilmeliydi,jon'a sansa hakkında bana sevgi saygı duysun istiyorum ileride aile olacağız hem ben onun da kraliçesiyim tavırları beni üzüyor diyebilirdi, şehri yakmasıyla ilgiliyse jon'a tyrion kardeşini serbest bıraktı ihanet etti tuzak kurmuşlardır diye korktum üstelik çok kötü bir psikolojiyle savaşa girdim bence de yanlıştı artık her yerde sadece özgürlük ve barış hüküm sürecek senin hatrın içinse tyrion u sadece sürgün edebilirim bu da adil düzenimiz için bir başlangıç olsun diyebilirdi . sözlerini seçebilir daha kontrollü konuşup davranabilirdi. arya da iki gündür tanıdığı kıza bakıp ben bir katil gördüm mü tanırım diyor sen de katilsin ya ondandır amk.çocukluğundan beri kişiliğini sevmediğin buldumcuk kardeşinle ailecilik oyna bakalım normal şartlarda arya gibi bir karakter dany ile uzun zamandır tanışıklığı olsa sansayı değil dany yi severdi.hep bu salak anaları tully lerden geçen aile her şeydir zırvası yüzünden, o sahtekar karının bile jon'a bakış açısını biliyoruz.starklar da çok iyi bir bok değil yani.senarist hatası deyip geçiyorum başka türlü sakinleşemeyeceğim.
Liderlik vasfı olmayan, aptal, kendini zeki sanan, tam bir targaryen delisi kadındır.
Kazandığı zaferlerin çoğunu hileyle vs alırken, 250gr da kullanarak yükselmiştir. Ayrıca ateş geçirmez falan da değildir. Sürekli azgın, zevk düşkündür ve Westeros'u hayatında görmediği halde benim hakkım diye gezinir. Ev dediğinde aklına küçükken kaldıkları minik ev gelir. Ağabeyinin dolduruşlarına gelmiş, kendi amacı yoktur. Asla bir diyarı yönetecek vasfa sahip değildir, en azından tek başına yönetemez. Fethettiği şehirlere zaferden çok yıkım, hastalık, sefalet getirmiştir. Neyse bu kadar yeter şimdilik üşenmesem daha da uzar bu...
Jon snow (queen slayer) tarafından öldürülmüş mad queen. Allahın beyinsiz kezbanına bak dünyayı özgürleştirecekmiş westerosun hamına koydu dünya kaldı peh peh peh. Yanlız jon kuzeye giderken “böyle işin amk başladığım yere geldim” bakışı harikaydı. Bu arada senaristlerin aq.
Dizinin kahramanıdır. Ölmesi çok saçma oldu. Delirmesi de. Gayet aklı başındaydı çünkü.
George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı roman serisinden, yanı sıra Game of Thrones televizyon dizisinden kurgusal karakter. Kitaplarda, öne çıkan bakış açısı karakterlerinden biridir.
Dizideki en sevdiğim karakterdi. Sonundaki en büyük mantık hatasını khaleesiyi öldürerek yaptılar. Üç ejderha, koca bir ordu, alevler içinde bir kraliçe. Herkesi yakıp yıkıp deviriyor fakat sidikli bir piçin bıçağıyla ölüyor. Birçok defa hayatını kurtardığı piçin. Uğruna ejderhasını kaybettiği. Sonda da tüm krallığın koruyucusunu bir sakat ilan ediyorlar. Haram zıkkım olsun kazandıkları para yazarların yapımcıların, sonunu böyle hale getiren kim varsa. Hayatta kalması gereken tek ismi yok ettiler. Ağzına tükürdüğümün malları.
--spoiler--

Gücü eline alınca ejderhasına atlayıp çoluk çocuğu kadını kızı katleden kahpe. ölümün o kadar basit olmamalıydı seni orospu.

--spoiler--
(bkz: kahpe).
güncel Önemli Başlıklar