1. 1.
  Bilmeyenler için anlatayım. Dabık isimli bir bölge var, Çobanbey'e yakın.
  Dabiq

  https://goo.gl/maps/uiVimm49JJz

  IŞiD için aşırı mühim. Kaynak olarak değil.
  Stratejik olarak da değil. Tamamen dini olarak, çünkü Dabık bölgesi Hz.Muhammed (sav)'ın hadisine mazhar olmuş bir bölge. Hadis şöyle :

  Dabık hadisini Ebu Hureyre rivayet etmiş ve Sahih Müslim'de bulunmaktadır. Aşağıdan okuyabilirsiniz.

  4982 - Yine Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "rumlar, A'mak ve Dabik nam mahallere inmedikce Kiyamet kopmaz. Onlara karsi Medine'den bir ordu cikar. Bunlar o gun Arz ehlinin en hayirlilaridir. Bu ordunun askerleri savasmak uzere saf saf duzen alinca, rumlar:
  "Bizden esir edilenlerle aramizdan cekilin de onlari oldurelim!" derler. Muslumanlar da:
  "Hayir" Vallahi sizinle, kardeslerimizin arasindan cekilmeyiz" derler. Bunun uzerine (muslumanlar) onlarla harb eder. bunlardan ucte biri inhizama ugrar. Allah ebediyen bunlarin tevbesini kabul etmez. Ucte biri katledilir, bunlar Allah indinde sehitlerin en faziletlileridir. Ucte biri de muzaffer olur. Bunlar ebediyen fitneye dusmezler. Bunlar Istanbul'u da fethederler. (Fetihten sonra) bunlar, kiliclarini zeytin agacina asmis ganimet taksim ederken, seytan aralarinda soyle bir nida atar:
  "Mesih Deccal, ailelerinizde sizin yerinizi aldi!"
  Bunun uzerine, cikarlar. Ancak bu haber batildir. Sam'a geldiklerinde (Deccal) cikar. Bunlar savas icin hazirlik yapip saflari tanzim ederken, namaz icin ikamet okunur. Derken Isa Ibnu Meryem iner ve onlara gitmek ister. Allah'in dusmani, Hz. Isa'yi gorunce, tipki tuzun suda erimesi gibi, erir de erir. Eger birakacak olsa, (kendi kendine) helak oluncaya kadar eriyecekti. Ancak Allah onu kudret eliyle oldurur; oyle ki onlara, harbesindeki kanini gosterir."
  Muslim, Fiten 34, (2897).

  Burada önemli noktalar, Kıyamet hadisi olması, Dabık savaşından sonra istanbul'un fethinin açıklanmasıdır. Rum ve Medine detayi aşagıda..

  IŞiD,Türk Ordusu'nu "Haçlı" NATO üyesi olduğu için ve şeriatla yönetilmeyen ülkede asker olmaya razı olduğundan kâfir kabul ediyor.

  iki noktada da dayanakları islamdan uzak mecralar değil, Kur'an. Maide 44 ve 51. ayetler.

  Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat´ı indirdik. Kendilerini (Allah´a) vermiş peygamberler onunla yahudilere hükmederlerdi. Allah´ın Kitab´ını korumaları kendilerinden istendiği için Rablerine teslim olmuş zâhidler ve bilginler de (onunla hükmederlerdi). Hepsi ona (hak olduğuna) şahitlerdi. Şu halde (Ey yahudiler ve hakimler!) insanlardan korkmayın, benden korkun. Âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah´ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.
  (5/44)

  Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.
  (5/51)

  Hristiyanları dost edinme ayetine dayanarak, Türk Ordusunu da diğer "Rum" ordularına dahil kabul ediyorlar. Şimdi gelelim Medine konusuna

  IŞiD liderinin tam ismine bakalım, ibrahim bin Avad bin ibrahim el Bedri el Radavi el Hüseyni el Kureyşi.. iddia Peygamber soyundan olduğu.

  Son olarak.. IŞiD'in ayni isimde (Dabık) isimli bir dergisi var. Derginin 15.sayisinin kapağında haç yıkılıyor.

  http://www.bing.com/image...mp;cab=0.8502024291497976
  -2 ... histerik psikoz
 2. 2.
  Cerablustan çekilme planının arkasında da bence bu var.
  -1 ... histerik psikoz
 3. 3.
  mercidabık savaşının yaşandığı bölge. bugün aynı bölgede kurulmuş olan bu ilçe, ışid ile mücadelede el-bab yolunun en önemli dönüm noktası. türk ordusu ve türkmen tugayları dabık kapısında. bu ilçenin ışid teröründen temizlenmesi birkaç gün içinde gerçekleşecek inşallah. yavuz sultan selim han'ın torunları, atalarının at sırtında aldığı topraklarda şimdi tank yürütüyor.
  1 ... conta behcet