1. 1.
  Çanakkale Savaşında Mustafa Kemal Atatürk'ün cephaneniz yoksa süngünüz var, Süngü tak yere yat..! komutu ile taarruza başlayan 57. Alay hiç bir ferdi sağ kalmayarak savaşarak şehit olmuşlardır. işte bu alay hakkında ingiliz general Hamilton "gebe dağlar türk doğurmaya devam ediyor" demiştir. Savaşın o esnasında o zamanda düşük rütbeli bir Türk subayı mustafa Kemal'in dehası sayesinde Çanakkale savaşının kaderi orada belli olmuştur. Yüce başbuğ orada o kararı ve o dehayı gösteren mustafa Kemal yükselerek kahramanlaşmış bir şahsiyettir.

  Bugün Atatürk'e atıp tutanlar gerek siyasetçiler gerekse yobaz beyinlilerin anlayamadığı tek şey "islamiyeti omuzlanmış ve orada hem vatanı mudafa hem islamiyeti mudafa adına şehit olan türk milletinin en şahsiyetli türk kumandanı ve Başbuğ'unun sizin bugün batırdığınız ve çıkarlarınıza alet ettiğiniz bu dini de orada dehasıyla kurtarmış ve bugünlere getirmiştir.
  1 -1 ... manji
 2. 2.
  gazi mustafa kemal atatürk bütün hayatını savaşlarda törpülemiştir ona ve silah arkadaşlarına sıcak yatağından dil uzatmak kimsenin haddi değildir.
  1 ... stallion