1. 1.
  bir nevi haneye tecavüze işaret eden deyim.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  girdiği ortamı rahatsız edici tavırlar sergileyen insanın yapmış olduğu kötü davranış.
  ... carlott
 3. 3.
  Bağın sahibi işi dolayısıyla dağa çıkmışsa ve o sırada bağda evin sahibi olmayan birileri varsa ki bunlar herkes olabilir akraba,komşu vs ve dağdan gelen adam bunları kovuyorsa son derece normal bir durumdur.
  2 ... bir cipsten cikan 2 taso
 4. 4.
  sanırım 6.nesil yazarlara direk söylenmek istenen budur.amacın aslında bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğunu eski nesil yazarlara ; suyun küçüğün sözünde büyüğün olduğunu neslime hatırlatırım.
  1 ... ben tek siz hepiniz
 5. 5.
  ataları türkiye ye yerleşeli daha yüzyıl olmamışken binlerce yıllık kürt tarihini ve kürtleri inkar eden zihniyetin yaptığıdır. zira bunlar her kürdü pkk sanıp bizlere ders vermeye çalışmaktadır. oysa ataları savaşsız, kavgasız istanbulun en gözde yerlerine yerleşip, türkiye nin en nezih topraklarında yaşamlarını sürdürmektedir. garibim kürt milleti ise baskı ve yoksulluk altında yaşam mücadelese vermektedir. bunun üzerine bir de beyinleri yıkanıp, zorla dağa çıkarılmaktadır. tüm bunları bilmeyen, göz yuman sözüm ona türkler ise bu fiili uyguluyorlar.
  1 -4 ... emkajmer
 6. 6.
  bağdakileri hareketlendiren eylem.
  1 ... moro
 7. 7.
  gresham kanununu özetleyen deyim.
  1 ... byrz
 8. 8.
  (bkz: ooo bağ sahipleri gelmiş)
  (bkz: havada trol kokusu var)
  ... pic black
 9. 9.
  türklerin tarih boyunca yaptığı şeydir. dağda, bayırda, çayırda koşturup kılıç kalkan oynayan türkler aklına kestirdiği şehirleri, ovaları insanların elinden zorla almış sonra burası benim diyerek eski yerleşimcilerin seslerini kesmiş veya onları kovmuştur.
  2 -1 ... that s awesome
 10. 10.
  pkk lıların ve pkk sempatizanı kişilerin şu günlerde türkiye de yaspmaya çalıştığı şey...
  1 ... bassguitar