bugün

dağ eteklerine, yamaçlarına veya zirvelerine yapılan, genellikle ormanlık alan içinde kalan, börtü böcek, çalı çırpı ve bir sürü hayvanlarla birlikte yaşama ortamı sağlayan evdir. arkadaşlarla gidildiğinde güzel anılara sahip olunabilecek yerdir.orada sevgiliyle baş başa kalındığında tadından yenmez.
arkadaş grubuyla yağışlı bir günde gidilip şömine yakma çabaları içinde keyifli zamanlar geçirilebilecek, tuhaf bir romantizmi içinde barındıran mekandır.
http://www.youtube.com/watch?v=h0T7c04M0To.
Godamanların doğadan zevk almak için arada bir uğradıkları barınaktır. Yol yapma ayağına az kalsın doğu Karadeniz yaylalarını da bu godamanlar ele geçireceklerdi de millet ayıktı. Yoksa köylülere yaylak yerine zenginlere dağ evi olacaktı o güzelim yerler.
o dağ evlerinin duvarlarının dili olsada anlatsa neler gördüğünü.
Bilmeyenlerin özendiği, bilenlerin de genç ise bir çoğunun bezdiği ev tipidir.
sahip olmak istediğim tek hayalim diyebilirim, arabalar evler sizin olsun bana göl kenarında bir dağ evi verin tüm insanlardan uzak olsun.meşe kokan dağ evinde olması gerekenler kadın, yatak, şömine, bol bira ve şarap özellikle bira, noel ağacı ayrıca akşam yemeği olarak taze somon ve palamut daha ne isteyebilirim ki.
içinde bir de şömine olsa ne iyi gelirdi. Nasip olur da bir gün bu hayalim gerçekleşir insallah.
Göl evi o. Su basar orayı.
Keşke benim olsa evi.
Geceleri de eğlenceli olur umarım. Bir temenni...
dağ olanını değilde kır olanını yapmaya çalışıyorum ve fekat o bölge belediye olmuş arsada başka yapılar olduğundan belediye izin vermiyor.
epey canım sıkılıyor.
ya aşırı kuralcılık iyi değil insan hobilerini bile belediyeye mi soracak.
batı işi kuralına göre yapıyor tamam da adamların kurala bağlı esneklikleri var. mesela hobi garajı diye bi kavram var. kimse gelip niye bu barakayı yaptın demiyor.

itiraz ediyorum.
(bkz: bağ evi)
(bkz: ağaç ev)
Türkiye'de orman da kalmadı ki dağı evi olsun orada.
şöyle sevdiğin kızı alıp, yiyecek ve yakacak stoklayıp güzelce baş dinlemeye gidilecek muhteşem ev.
kar yağarken içinde olması harika olan evdir. tabi sıcak şöminenin başında olmak şartı ile.
Emekli olunca varımı yoğumu yatırıp sahip olmak istediğim ev. Şömineli olmak şartı ile.

Dipnot: Babadan zengin değiliz mecbur emekliliği bekleyeceğiz.
En büyük hayalim. Şömineli demeye gerek bile yok. Dağ eviyse o şömine olacak. iki katlıysa, Yatak odasının tavanı camsa, hava da yağmurluysa ne güzel uyunur.
her memurun hayali olan evlerdir. emekli olup kafa dinlemek için böyle bir evin hayalini 3 4 bin lirayla gerçekleştirebileceklerini düşünmeleri acınası.
Doğal bir yaşam sunan evdir.
Valla tam benlik ev ev de hatun istemez. O apartman dairesi seviyor. Zaten dağ evinden ise gitmek de zor lan.
Genellikle odundan yapılmış olur.
şömine alevine karşı, yerdeki ayı postunun üzerinde, ellerindeki kadehlerden kırmızı şarap yudumlayan sevgilileri çağrıştırır.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Sürekli değil ama, zaman zaman tercih edilebilecek bir mekan. Hani böyle canının sıkkın olduğu zamanlarda tek başına. Veya bir partnerle 2-3 kalmak için güzel bir yerdir.
güncel Önemli Başlıklar