1. 1.
  erkeklerin kadınlar için yanıldığı durumlardan biri de budur.
  malum işten güçten makyaj, süs, giyim kuşamı görünce bir de rahatlığını anlayınca diyor bu eğlencelik takılayım.

  halbuki eski sevgililerime yansıtmadığım birçok iş yapıyorum bunu ayrılınca anladıkları için geri dönmeye çalışıyorlar. onlar tek işle anarken ben birçok yetenek ve vasıfla işlerimi hallederken bir de üstüne karadeniz deki 3 4 tonluk fındık bahçesinde işçiler gelmeden babam önde ben arkada 2 buçuk ton fındığı önden topluyoruz ikimiz. ki bunu gören akrabalar, erkekler vs hep işçileri beklediği için biz hem kar edip hem de zamandan kazanıyoruz ve 20 günlük çiftçilik maceramdan sonra tekrar asortik işime geri dönüp, ardından yatırım yapmaya çalıştığım bir diğer işime koşuyorum. o arada ailemin eviyle ilgilenip, ev işleri yapıp, en pis işleri yine yapıp normal işime doğru yola çıkıyorum. tabi instagram, facebook gibi yerlerden hem yakınlarım hem birçok insan sanıyor ki ben hep süslü, kokona rahat, her gün sevişen, hiçbir zaman boş kalmayan, o eğlenceden bu eğlenceye koşan biri olarak görünüyorum ki giydiklerim ortamlarım da bunu destekler vaziyette oluyor. haliyle varlığımda kıymetimi bilmeyen yokluğumda anlıyor değerimi çünkü bir ilişki içindeyken de anlam veremiyorlar. 3 yıldır yalnızım ama hep işten güçten yaşlandık artık hatta bir ilişki nasıl uzun sürer yürür bilmiyorum yani kaçıyor herkes anlam veremiyor davranışlarıma çünkü başta gördükleri rahat insanın aslında mücadeleci ruhlu olduğunu görünce eğlenemiyorlar. sonra eğlendikleri asıl rahatlar kazığı atınca ya bunla biz zengin olurduk niye bıraktım ki moduna geçiyorlar eşekler.
  görünüşe pekte aldanmamak lazım.
  bir gün terahvi namazına giderken şalla fotoğraf paylaşınca o zamanlar ki erkek arkadaşım imana gelmişsin demişti. o kadar bozuldum ki eski olmasının bir diğer sebebi böyle çocukça konuşmasıydı zaten. yahu imana gelmek için şal mı atmak lazım kafaya, ben her zaman öyleyim de o yanımı çıkaracak ne vaktim ne de senin gibi dangalak olmayan sağlam bir insan var.

  senelerdir yalnızım ve ani bir aşk olmadığı sürece işime gücüme odaklandım ki herkese tavsiye ederim. dayanışma yapabileceğimiz insanlar olsa biliyorum ki hepimiz kazanmaya çalışırız. ama hep boş, bakıyorum yani kendi parasını kendi kazanan, senden sadece ilgi bekleyen insana sevgi bile veremeyen kişi bize ne verebilir. o yüzden bundan böyle önce kendi rahatımız, ailemizin gönlünün olması.

  insanın insanı algısı da sadece gördüğü kadar olmamalı. kişisel gibi görünse de herkesin tahammül seviyesi aynı, insanlarla uğraşmayı bırakalım artık zaten gördüğü kadarız kendi yolumuzu çizip önümüze bakalım.
  tanımak isteyen ailen nasıl seni iyi tanıyorsa öyle detaylı tanımak ister. diğerleri fos.
  3 -2 ... lolita lempicka
 2. 2.
  Ya kimseye kendinizi kanıtlamak zorunda değilsiniz.
  Evlenmek zorunda değilsiniz.
  Sevgili olmak zorunda değilsiniz.

  Kendi kendinizi mutlu edin yeter.
  3 ... insan olmaya ceyrek kala