1. 1.
  Müsait olan evlerde evi fazla şeetmesin, gitsin dışarıda sosyalleşsin, seksleşsin, ufku açılıp saçılsın diyerek dışarıya bırakılan kedinin şu ya da bu sebeple eve dönmemesidir ki, meraktan adam öldürür.

  Kendisine buradan sesleniyorum : Olm uykum geldi, neden dönmüyon lan sen? Kız peşinde misin, liderlik dövüşünde misin bilmem; Evi kapatıyom bak bir daha çıkarmam yeminle.
  12 -1 ... non andrea
 2. 2.
  evin yolunu bulamiyordur. yazik.
  6 ... derisik asit
 3. 3.
  Sabaha döner. Börtü böceğe pusu kurmakla meşguldür.
  5 ... edit piaf
 4. 4.
  Halam kedisi pati'yi sokakta bulmuştu.

  Pati yavruydu eve geldiğinde, sonra büyüyüp serpilip genç bir kedi irisi oldu.

  Birkaç sene sonra pati'nin gece hayatı başladı. Gece çıkar, sabaha karşı eve döner yatardı.

  Sonra bir gece pati çıktı. Sabah sepeti boştu. Ertesi sabah yine boştu... Sonraki sabahlar da öyle...

  Uzun bir zaman sonra pati'yi parkta birkaç kediyle uygunsuz vaziyette bastık. Pati orospu olmuştu. Geldiği yere, sokaklara dönmüştü.
  14 ... yasak merve
 5. 5.
  Bir kere başıma gelendir. Bıraktım bizimkini kapıyı aralık bıraktım ki eve girebilsin. Normalde bırakmam ama sabah akşam beni görüyor evde, canı sıkılmasın yeni yüzler görsün sosyalleşsin diye bıraktım ama gece eve gelmedi. Sabahın 5ine kadar aradım yok, çıldıracam derken komşunun kapısının önünde gördüm. Her iki kapı bordo renkli olduğundan şaşırmış bizimki, neyse aldın bunun ayağına küçük bir çan astım. Artık hiç kaybolmuyor, ikimizin de ayrılıkta sosyal bir hayatımız var.
  4 -1 ... ben bi baht alayim acik olsun
 6. 6.
  işte kedileri bu yüzden sevmiyorum. ne sadıklığı var nede düşüncesi. oysa köpek kapıyı açsanda sahibi yanında olmadan dışarı çıkmaz.(alman kurdum vardı, oradan biliyorum)
  ... resense