1. 1.
  insanın üzerinde bulunan, "ayy çok güzel-yakışıklı" , "çok sıradan" , "ayy çok çirkin" gibi etiketlenmesini sağlayan, kişinin dış planında kalanlarıdır.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  ikiye ayrılır.. (bu aralar herşeyi ikiye ayırıyorum ya hayırlısı:))

  1. doğuştan var olan
  2. botoks, silikon vb atraksiyonlarla sonradan kazanılmış

  tabi ki birincisi tercihimizdir...

  p.s. iç güzellik te bir o kadar önemlidir..
  2 ... kılcal dumur
 3. 3.
  sadece kabuk!
  3 ... celibon
 4. 4.
  dış güzellik, bir insanın dışarıdan görülebilecek özellikleri ile diğer insanların estetik duygularını okşayan güzelliğidir. Genel olarak bir öneminin olmadığı öne sürülsede, gerçekte durum bunun tam tersidir. Neredeyse bütün insanlar dış güzelliğe aşık olurlar. Dış güzellik onlar için bir ön gerektirmedir. Eğer olay ilerlerse tabi ki kalıcılığın belirleyicisi iç güzelliktir. Fakat gel gör ki, dış güzelliğe fazla bağlılık, insanın olası uygun eşleri kaçırmasını sağlamaktadır. Dış görünümünden dolayı sürekli reddedilen yada dikkate alınmayan bir kız yada erkek bile, hoşlandığı kişilerden dış görünüşlerinden dolayı hoşlanmışlardır. Bu bağlamda onların"*" "kahrolsun dış görünüş" demeye hakları yoktur. Buradan çıkacak temel sonuç şudur: davul bile dengi dengine, çirkinsen güzelden hayır bekleme, ama güzelsen bir çirkini keşfedebilirsin,onu sevebilirsin, bu sana kalmış birşey. Bunu yapabilenler ne yüce insanlardır kuşkusuz*.
  3 ... cettox
 5. 5.
  kadınların kendilerinde arttırmak için çaba sarfettiği özellik...
  ... demolay
 6. 6.
  benim icin ic guzellik daha onemlidir diyen bazı insanların baktıkları ilk seydir aslında. buna bakmayan insanlar ya tipsizdir yada cirkin.kendilerini avutmak icin uydurdukları safsata işte.

  herkesin ilk olarak baktıgı,degerlendirdigi durumdur.
  1 ... kirmizi_pazen
 7. 7.
  görülen kişinin içine de bakıp bakmamaya karar verme sürecini 1 bölü on katına indirger.*,**.içine bakıldıktan sonra dışından daha güzelse ömür boyu hangi sıfatla olursa olsun hep beraber olmak istenir.değilse bir süre sonra dışından da güzel gelmemeye başlar. hatta gözünüze çirkin görünür.
  ... kumdankaleler
 8. 8.
  benim için önemli olmayan, ama erkekeler için bir o kadar önem arz eden durum. *
  ... rire jaune
 9. 9.
  (#977268)
  ... metin oktay
 10. 10.
  insan ilişkilerinde %50 etkili olan güzelliktir.
  -2 ... beyniolmayankafa