bugün

şüphesiz ki nato zirvesinde gerçekleşen muhteşem olay. e hani bunlar " ey dış güçler" di. demek ki "ey" değilmiş. vaymış. " vaay kankaa ".

görsel
görsel
görsel
gunun en dogru tespiti."Vay kankaa" dan " kandirildik, allah affetsin" e bakalim kac gunde donecek is.
Daha simdiden isvec " biz oyle bir soz vermedik" lere baslamis bile.
Devlet işleri bunu gerektirir. Noldu abd biden Tayyibi iktidardan düşürecez demişti? Dün karşısında Tayyibe teşekkür etmek zorunda kaldı, bu işler böyle ülke çıkarı bazen rest çekmeyi duruma görede masaya oturmayı gerekli kılar. Siz mahalle kavgası sandığınız için aklınızı bu işlere zorlamayın yanar.
Ay gotum ! Devlet isleri bunu gerektirirmis! Cunku sen devlette yasiyorsun, biz magarada, di mi?
zaten devlet islerinden bir tek rte anliyor amk. Putin su an tum dunyayla savasiyor neredeyse, daha agzindan bir kere" dus gucler" dedigini duymadim 20 senedir. Yada herhangi bir baska ulke liderinin.
akp dinine bağlı insanlar için normal olan pozlardır. misal ana muhalefet partisi liderleri ülkedeki 7-8 milyon suriyeliden kurtulmak ve sınırın güneyindeki savaşı bitirmek için suriyenin "seçilmiş" devlet başkanı ile görüşülsün dediklerinde bu arkadaşların g.tlerinde yangın çıkıyor nedense. adamlara vatan haini bile diyorlar..

ee hani ülke çıkarı için bazen rest çekmek bazen masaya oturmak lazımdı ? neden devletimiz yüzlerce km sınır komşumuz olan esad pardon "esed" ile görüşmüyor masaya oturmuyorda elin emperyalistleri ile şakalaşıp gülücükler saçarak pozlar veriyor ?? hayır biz bunları sorunca nedense bazıları kafalarını kuma gömüp bir daha hiç bu başlıklara gelmiyorlar ama ortalık sakin iken emperyalist katiller ile aynı masalara oturulmasını savunuyorlar. neden peki ????
(bkz: Tespitin Dibi)
dış güçler değil dış minnaklardır onlar.
kimilerine göre türkiye'nin çıkarlarını gizli şekilde koruduğumuz için teşekkür eden dış güçlerle verilmiştir.
Esad ülkesini kaybetmiş durumda, bir kısmı pkkya teslim, bir kısmı abdye bir kısmınada iran ve rusya çökmüş. Adam topraklarına sahip çıkamıyorken oturup ne konuşacan esadın hiçbir hükmü yok. Türkiye Esada sormadan zaten 3 operasyon yaptı. Esadın bize hiçbir faydası yok. Diyelimki esat dediki tamam sınırı boyunu temizle senin olsun. Karşında iran, Rusya, abd var esadın onlara sözü geçiyorum yok. Yani esatla anlaşma havanda su dövmektir.
normal bir ülkede hoş karşılanmayacak görüntülerdir.

bu mu yani ? esad ülkesini kaybetmiş hükmü yok. bunu kim diyor ? uluslarası toplantılarda suriyeyi kim temsil ediyor ? rusya ve hiç istemese bile abd suriye meselelerinde kimi muhatap alıyor ? esadı. suriyenin devrik lideri esad değil suriye devlet başkanı esad. siz reisinizin emevi camisindeki namaz kılma hayaline çok kaptırdınız kendinizi dünyadaki gerçekleri göremez oldunuz iyice. her şeyede bir kılıfınız var len. misal amerika bugün kalkıp dese ki "türkiye cumhurbaşkanı 15 temmuz gecesi darbe girişimine maruz kaldı biz kendi ülkesinde kendi askerinin namlusunun ucuna gelen adamı kabul etmiyoruz" dese ne diyeceksiniz ? sizi sktr et en koyu muhalif olan ben bile "sktirin gidin lan siz kimsiniz bizim cumhurbaşkanımızı reddediyorsunuz" derim. yani sizin söylemeniz ile esad ın suriye devlet başkanı olduğu gerçeği değişmiyor gençler bu ıslak rüyalardan uyanın artık atı alan üsküdarı geçiyor. sizin reisinizin hataları yüzünden şu anda suriyenin kuzeyinde pkk üstünlük kurdu. olayı yıllardır görüyorsunuz hala anlayamıyorsunuz. adam esadı indirecem diye diye suriyenin kuzeyini teröristlerin ele geçirmesine sebep oldu.
Dıj minnaklar sinemalarda.
benim anlamadığım reis ingilizce bilmeden bunlarla nasıl makara kukara yapabiliyor.

bir elini göğsüne götürüp öteki elinin işaret parmağıyla selamlaşmadan ötesine geçtiyse helal olsun dünya liderine.
onlara da ij güçleri şikayet ediyor mudur acaba? "Ben aslında çok iyi şeyler yapmak istiyorum ama o ij güçler var ya.. Onlar bir türlü rahat bırakmıyor."
Daha çok diğerleri bizimkine bakıp dalga geçiyormuş gibi görünen pozlardır.

Boris: bidencım bak şimdi parmağımı kaldırıcam, o da kaldırıp sırıtacak. Keh keh
Biden: ahahah. Hakikaten öyle ya.
Reyiz: acayip karizmayım gene. Bir Van minut şakası yapsam ayıp olur mu acaba?
reyis dış güşlere diz çöktürdü, yine de size yaranamadı adam.

askeri üşreti 5500 yabdı tabi diyecek söz bulamıyorsunuz, böyle sikko şeylerle eleşdirmeye kalkıyorsunuz ama reyis elif gibi dimdik duruyor her zaman.

reyisi eleşdiren tiblere bakın, hep alnı secde görmeyen kişiler. ümmedimiz bunları görüyor elhamdülüllah. aptülhamidi astınız, menderes'i asdınız, özal'ı zeyirlediniz ama aynılarını reyise yabamadığınız için çıldırıyorsunuz.