bugün

Doların 7.2 yi görmesinin dış güçlerle (o da neyse) hiç mi hiç alakası olduğunu düşünmüyorum. Rahip mahip olmasa da dolar yükselecekti er yada geç. Doların yükselmesinin tek sebebi hükümet. inşaat inşaat inşaat...bastı inşaatı rantçı beton kafa, tarım ve hayvancılığı bitirdi, teknolojiyi sadece tübitak desteğiyle gelişen bişey sandı, adaleti bitirdi, toplumu seçilme derdine kutuplaştırdı, dış politikada resmen saçmaladı da saçmaladı, mezhep üzerinden siyaset yapılır mı aq, bir tane dostumuz kalmadı. Ekonomiyi sadece mega projeler sayesinde ülkeye giren krediler üzerinden balon gibi şişirdi, millet sanal bir refah yaşadı. Ne var ne yoksa sattık kıçımızı silmeye kağıt bulamayacağız yakında. Daha ne yapsın ki sana dış güçler, ne gerek var müdahaleye, adam istese bu kadar karıştıramazdı ülkemizi. Biz kendi kendimizi bitirdik. Dolayısı ile iç savaş filan çıkacaksa Allah muhafaza başkalarının müdahalesinden filan değil hükümet sayesinde çıkar. Hiç sanmıyorum öyle birşey olacağını ama her halükarda cahil cühela yine gider destekler o hükümeti sanki diniymiş gibi. Yapacak hiçbirşey yok, halk ne istiyorsa o olacak, ektiğimizi biçeceğiz.
Çomarların etinden sütünden yararlanmak için uydurulmuş bir söz

Sen de yunan için amerikalı için Alman için dış güçsün onlar güçlü olduğu için seni siklemiyor işte sen güçsüz olduğun için yıldız tilbe nin ibo yu beni dövdüler abi diye aradığı gibi arıyorsun işte.

Bunun farkına var geri zekalı gerçi sen komşunu kazıklayan tarla arsa için kardeşleri ile çatışırsın neyse dıj güçler diye ağlamaya devamke.
ülkedeki her olumsuzluktan sonra yandaş medya ve akp'liler tarafından sıklıkla söylenen saçmalık. özellikle de ekonomik olarak ülkenin kötüye gidişinde bu yalana fazlasıyla sarılır oldular.
Dış güçler bir realitedir ama onlarla birlikte yaşamayı öğrenmek zorundasın yoksa küba gibi olursun.
yalanı söyleyenden çok yiyenler suçludur. onlarca yüzlerce kendisine "gazeteci" "haberci" diyen tip çalışıyor medyada. rte yi görünce süklüm püklüm olup "imridirsiniz ifindim siz ni siylirsiniz diğridir ifindim" diye eğilecekleri yerde "tamamda kim bu dış güçler açıklar mısınız" diye sorsalar ya. karşılarındaki adam peygamber soyundan mı geliyor ki korkup soramıyorlar hiçbir şeyi..
Orhan gencebay denen hükümet yalakasınında kurduğu cümledir.
Şöyle ki ;

Dış güçler olayı dünyanın tüm devletlerinin yaşadığı bir sorundur doğrudur. Lakin aslında her şeyi buna yormak her şeyi buna bahane etmek tamamen bizim ülkemizin tavrı. Bu tarz şeyleri aslında gün yüzüne getirmemek bile gerekir. Madem dış güçler bu kadar bangır bangır bağırtıyor bizi o zaman gerçekten kesinlikle çok büyük güvenlik ve istihbarat zaafiyeti var demektir ülkemizde. Dış güçler sorunlarıyla Almanyanın, Fransanın, ingilterenin, Rusyanın, ABD nin bağırdığını duyamazsınız. Hepsi kendi içinde bunlarla gizlice mücadele eder.
önde amerika arkada israil vardır. (bkz: swh)
deprem olsa dış güçler yaptı diyecek seviyeye gelmiş toplum.

gülünç.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.