1. 1.
  "Biz emaneti göklere, yerküreye ve dağlara teklif ettik, ama onlar bunu yüklenmek istemediler, ondan korktular ve onu insan yüklendi. Kuşkusuz insan çok zalim, çok bilgisizdir."
  (Ahzâb, 72.)
  ~
  işte o zaman rabbin meleklere: "bakın, ben yeryüzünde ona sahip çıkacak birini yaratacağım!" demişti. onlar: "seni övgüyle yüceltip takdis eden bizler dururken, orada bozgunculuğa ve yozlaşmaya yol açacak ve kan dökecek birini mi yaratacaksın?" dediler. (allah) "sizin bilmediğiniz (çok şey var, onları) ben bilirim!" diye cevapladı". (Muhammed esed)
  (Bakara,30.)
  -1 ... richard dawkins is my father
 2. 2.
  Giderken de sorulmuyor sonuçta çok da şaapmamak lazım.
  -1 ... somethingmore
 3. 3.
  sorsalar da ne anlayacan sanki bebek halinle.
  ... fanfan la tulipe
 4. 4.
  Hayat hakkında bir şey bilmeden verdiğin karar çok rastgele olurdu.
  1 ... greekgodpan
 5. 5.
  Sorulduğundan %100 eminim. Bence soruldu ama bize unutturuldu. Hatta sorulduğunda allah'ın emirlerine uyacağımız sözünü verdik belki de. Ama durum ortada.
  ... good luck with me
 6. 6.
  ahlaksızlık resmen. bizi tercih etmeyebileceğimiz bir zaman diliminde sikimsonik bir dünyaya getiriyorlar. kim sordu abi çok ayıp. ben hamile olduğumu öğrendiğim an bir medyum çağırıp evladımla iletişime geçeceğim bak canım diyeceğim anan benim baban da bu. ülken de bu kabul ediyorsan gel etmiyorsan 10 dk içinde narkozu alıyorum. neticede yeni ev arkadaşımız yani. aynı kafada değilsek zor bu iş.
  ... tanri bizimle sims oynuyor
 7. 7.
  (bkz: tanrıya o konuda ben de çok kırgınım)
  -1 ... albertine simonet
 8. 8.
  giderken de sorulmuyor.
  garip bir oyun biçimi.
  1 ... kendinden utanan adam
 9. 9.
  Sorulsa kimse gelmek istemez ki.
  4 ... pezevenk malik