1. 1.
  yaşlandığını hissetmekle başlar.çaresizliğin dibine vururken birey bütün suçu tanrıya ve dünyaya yükler.nede olsa çaresizdir.intiharda edemez.neden ölmek istemez bilinmez.
  ... skinny kot giyen kamyoncu
 2. 2.
  Mutsuz Olmak isimli felsefi bir kitap var bu aralar okumakta olduğum. Kitapta ana fikir olarak şundan bahsediliyor. Mutlu olmak insanlara dayatılan bir şeydir. Sizi mutlu olmak zorunda hissettiren bir sistem var. Modern yaşamda insanın çevresindeki en büyük tehditlerden biri mutluluk diktatöryasıdır diyor, yazar. Oysa mutsuz ise bu durumu kabullense hayat kişi için daha çekilebilir şeklinde de devam ediyor. Şimdi nerden dereye diyeceksiniz. Demek istediğim şu. Dunyayı sevebiliriz ya da sevmeyebilirz. Ya da sevemeyebiliriz. Bunu dillendirip "Of niye sevemiyorum ? O halde mutsuzum, ölmek istiyorum!" havasına girmenin de anlamı yok. Bu ancak kişiye acı çektirme. Mazoşistliğe gerekte yok. O yüzden ya kabul ediyoruz durumu ve yaşamımıza devam ediyoruz, ya da değişime başlıyoruz.
  3 ... dublorundilemmasii
 3. 3.
  (resim:#1)

  ayrıca , (bkz: alternatifini görmüş gibi artislenmek)
  -1 ... tazebitmiss
 4. 4.
  sebebi hayatı çok ciddiye almamız.
  oysa ki yaşam bütünüyle komik. ironik yani.

  babamın dayısı çok esprili bir adamdı. eşi çocuklarıyla birlikte onu terketmekle kalmamış, evdeki bütün eşyaları da almıştı. boş salonun parkesi üstünde ağlarken hatırlıyorum. yıllarca şehirden şehire taşındı. alkolik bir şekilde yaşadı. hala espri yapabiliyordu. sigaradan astım koah hastası oldu. ama hala şakalar yapıyor, en ciddi aile toplantılarında milleti yerlere yatırıyordu.
  birgün beyin kanaması geçirdi. artık doğru düzgün konuşamıyordu. hastaneden gizlice kaçıp kahve sigara keyfi yapıyordu.
  bir ara bana bir şeyler söylemeye çalışırken bir an duraksadı. '' ne diyorum ben yeaaa kehhh kehhh kehhh''
  şu an kendisi ölü. yaşamını hayata sövmek yerine onun esprilerine gülerek geçirdi.

  bu adama bu kahkahaları attıran şeyi diyorum işte. hayatın kocaman bir şakadan ibaret olması. önemli olan gülüp gülmememiz.
  ... il dentisto
 5. 5.
  sevilcek bir yanı yoktur zaten. En güzeli Satürn sevmeyenler olarak oraya taşınalım ayaklarımızı halkasından aşağı sallandırırız.
  ... limonsuztekila