1. 1.
  egemen güçlerin senaryosudur. hedeflerin doğrultusunda daeş, ypg, pkk, boko haram, el kaide gibi

  terör örgütlerini kur, destekle. sonrada dünyaya onlarla savaşıyormuş gibi yap. çaktırmadan hedefine

  ilerle. bazı sazanlarda daeş, el kaide, boko haram için müslüman teröristler desin. amerika bile daeş'i

  biz kurduk, ypg ve pkk'yı destekliyoruz diye itiraf etti. bizim bazı sığırlar muslomonlor tororist diye

  anırıyorlar.
  8 -8 ... seruven44
 2. 2.
  bu açıklamaya sorulması gereken soru, neden müslümanlar egemen güçlerin piyonu oluyor? bu cevaplanmadığı takdirde bu açıklamanın da bir önemi yoktur.
  6 -2 ... sovyet piyadesi
 3. 3.
  evet bazı arap ülkeleri ve şeyhleri egemen güçlerin piyonudur ama işin aslı müslümanlar egemen

  güçlerin hedeflediği topraklarda yaşıyor.
  1 ... seruven44
 4. 4.
  müslümanlar da salak olup her sikim hıyar diyenin peşinden tuzlukla koşmasın o zaman.
  3 -2 ... munir bey
 5. 5.
  müslüman ülkeler tertemiz bütün kabahat egemen güçlerde zaten. kötü ne varsa dış güçler iyi ne varsa müslümanlıktan. artık kendimizi kandırmasak keşke. olay en başta kendinden başlıyor.
  1 ... lagavulinvebazlama
 6. 6.
  Müslümanları savunayım derken müslümanların aptallığını ortaya koyan müslüman yazar düşüncesi.
  Koskoca bir toplumu çıkarların için yönetmek zeka ister. O zekada müslümanlarda yok. Yoksa hadi bir kalk dene bakalım amerikayı, ingiltere yi Vs karıştırmayı.
  Zeka nın olmadığı yerde kaba kuvvetin devreye girmeside işin bonusu.
  Sonuç olarak habire her konuda "dış güçler"e bok atmak yerine, biz niye bu kadar aptalız, niye bu kadar kolay kullanılıyoruz diye sorması lazım insanın kendine.
  2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 7. 7.
  bu işin matematiği şöyle işliyor;
  müslüman ülkelerin zengin liderlerini ortadoğuda gücü ele almaları için silah verme karşılığında, bizmki gibi fakir liderlerini de bop başkanlığı ve para karşılığında satın al.
  sonra o satılık liderler çomar diye tanımladığımız kitleyi kısa yoldan cenneti elde edebilmeleri için şeriat, cihad mavralarıyla öldürmeye ve katmetlemeye ikna etsin, sonrası malum 100 m2 alanda 7 farklı radikal islamcı terör örgütleri kurulsun.

  velhasıl kemal sonuç olarak müslümanların aşırı dine bağlılıklarından dolayı kolay kandırılmalarından başka bir şey değil.
  ... munir bey
 8. 8.
  dış güçlerin kurduğu "iddia edilen" terör örgütlerinin elemanları hıristiyan, yahudi, şintoist veya ateistse pek yanlış bir tutumdur.

  ulan mallar, "o onu kurdu, bu bunu kurdu" diyorsunuz. kurdularsa, misal abd başkanı veya amerikalılar gittiler bu örgütlere asker mi yazıldılar? içinizde herkesin oltasına gelmeye hazır bu kadar mal varsa suç "dış güçlerin" mi? eşek olanın sırtına binmek suç mu?

  buyurun, siz de bir hıristiyan veya ateist terör örgütü kurdurup, hıristiyanları veya ateistleri asker yazın! neden yapamıyorsunuz?

  birer müslüman olarak bu tür başlıklar açıp, islama, müslümanlara hizmet ettiğinizi sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. zira -gerçek öyle bile olsa- bir topluluğun işlediği suçtan başkalarını sorumlu tutmakla bir yere varılmaz. demek ki dininizde, hadi onu kabul etmiyorsanız dininizin anlaşılmasında ciddi sıkıntılar var ki din kardeşleriniz "din, iman, cihat" diyen herkesin oltasına geliyor. balıkçıyı suçlayana kadar ahmak balıklarla uğraşsanız daha etkili olur.
  1 -2 ... rumeli71
 9. 9.
  Müslümanların hiç mi suçu yok denilmesi gereken bir cümledir.
  Her toplum, layık olduğu şekilde yönetilir diye bir söz var. Müslümanlan toplumu ve siyaseti buna izin vermiştir ki zaten ülkeler bir strateji oyunudur bir sonraki hamleyi gören kazanır bu kadar basit. Dış mihraklar deyip geçmemek gerek.
  ... ruzgardadevrilenada