1. 1.
  teknoloji elbette ki durmayacak 2100 lere ulaştığımızda robotları her yerde göreceğiz cafe, restorant,otogar,market gibi. robot askerler çıkacak insanların yönlendireceği ama robotların dünyayı ele geçirme gibi bir senaryo pek gerçekçi gelmiyor çünkü robotları icat eden insan zekası elbette galip gelecektir. hemen hemen Herşey ile koca bir sanal ağ oluşacak yazılım her yerde olacak. cebimizdeki cüzdanlar, akıllı yüzükler küpeler, akıllı kıyafetler yollar yani tüm dünya bir sanal ağ içerisinde haberleşecek sanal polisler oluşturulacak.

  teknolojinin ulaşabileceği zirvelerde insanlar için eski zamanlar artık daha cazip gelecek yani teknoloji yığını içerisinde eskiyi yaşama çabası olacak.
  2200 lerde Dünya kaynakları çok azalacak. teknolojinin orantısız ve tedbirsiz gelişmesi doğal yaşam alanlarını ve yeşillikleri bozacak su altın kadar kıymetli olacak. altının değeri bozuk para gibi olacak çünkü karşılığı olmayacak.
  2300 lerde büyük bir savaş çıkacak Dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu yok olacak kalanlar ise yaşama güdüsü ile hep beraber bir birlik oluşturacak. ortak bir dil seçilecek ve bu konuşulacak. birçok ırk tarihe karışacak.
  2400 lerde dünyaya büyük bir yıldız takimlari çarpmalarıyla yaşam döngüsü bozulacak ve canlı formları tamamen yok olacak.
  ... karanligin ruhunda bir gece
 2. 1.
  bu yıldır.

  hadi bakalım aksini ispatlayın.
  ... masklavi