1. 1.
  Şili... 1973 yılında askerî darbeyle yönetimi ele geçiren diktatör Augusto Pinochet'nin, halkına tabiri caizse kâbus dolu günler yaşattığı Güney Amerika ülkesi. Birleşerek eylem yapmasınlar diye, aynı anda üç kişinin, aynı yerde bulunmasının yasak olduğu; saatler 20.00'ı gösterdiğinde restoranların kapandığı ve cinselliğin tabu olarak görüldüğü bu ülkede, artık çok şey değişti.

  Dünyanın en tutucu ülkelerinden biri olarak bilinen Şili; 1990 yılında, Pinochet'nin diktatör rejiminden kurtularak geri kazandığı özgürlüğünü, şimdilerde çok farklı bir boyutta yaşıyor. O kadar ki ülkede; cinselliğe yer veren televizyon programları yayımlanıyor, bazı kafelerde yarı çıplak servis yapan kadın garsonlar çalışıyor ve hatta baskıdan kurtulan protestocular, eylemlerinin daha dikkat çekici bir hâl alması için çırılçıplak soyunuyor.

  Bir zamanların tutucu ülkesi, artık cinselliği dibine kadar yaşıyor ve hatta yaşatıyor. Bu yazıyı okuduktan sonra, hemen Şili'ye gitmek isteyeceğinize eminim.
  1 ... randal simmons
 2. 2.
  geçen sonbaharda bulunduğum 4 gün içinde tam iki kez am üstünde göt sikmek aktivitesini gerçekleştirdiğimden mütevellit katıldığım yargı.
  ... hondureno