Advertisement

 1. 1.
  hiç şüphesiz ki dinciliktir.
  bunların genel olarak yayılma amaçları bu zihniyetler üzerinden insanları yönetmek. bunun onlarca türü mevcut.
  ama dinler var ya dinler, bu zihniyet tam bir beyin osuruğu. inanılan şeyler için hiç bir kanıt olmadığı hadle, bu inanışlar insanları birbirlerine saldırtıyor..
  ve lanet olsun ki bu zihniyete sahip insanların sayısı az değil. insanların 4/3 üne tekabül ediyor. ve bu rahatsız edici bir oran.

  dinlerin amacı insanları bölmek savaştırmak ve yönetmek. savaşan her kesimin ''kafirlere karşı savaşıyoruz'' sözünden bu anlaşılabilir.
  4 -1 ... tapmadiyentanri
 2. 2.
  osmancılık,k*rtçülük,dincilik, en mantıklısı Türkçülüktür.
  4 -3 ... tengri biz menen 1048
 3. 3.
  Gerçekten saygı duyuyorum siz kendiniz bilirsiniz ama vejetaryen insan zihniyetidir.
  1 ... dokky
 4. 4.
  dinciliğin saçma bir zihniyet olduğuna inanan insanlar dini anlamamış insanlardır. onların çoğu dinleri teizm zannetmektedirler. islam ve daha bir çok din çarpıtıldığı için böyle bir anlayış ortaya çıkmıştır. Tanrı yoktur evet doğru fakat bir çok dinin söylediği şey de zaten budur. Yani tanrı yoktur, her şey özünde bir ve tektir. islam ve bir çok din açısından bakarsak olay budur. Mesela islam dinini doğru anlamış ve yaşamaya başlamış biri için her şey tektir ve o kişi benliğinden arınmıştır veya arınmaya çalışıyordur. Benlik yada ego kavramı yüzünden bir çok kötü olay yaşıyoruz. bir çok insanın kibir ve nefret gibi duyguları yüzünden savaşlar yaşadık. bunu ortadan kaldırmaya çalışan bir din kötü olamaz. ön yargılarınızı yıkmanız gerekiyor.
  ... jackinlocked