bugün

pastırma yemiş birinin ter kokusudur.
öznel bir kavram olduğundan herkes için farklı bir önermedir. örneğin ben çilek kokusundan nefret ederken, bebek boku kokusuna bayılırım.
hastane kokusu*
ölü insan kokusu.
tavşan sidiği. yok böyle bir koku.
eşşek ölüsü kıvamındaki ayak kokusudur.
kan kokusu. bozuk para gibi kokar ve insanı bayıltabilecek yoğunluğa ve tada sahiptir...
(bkz: dünyanın en kötü kukusu)
4 ay tencere içinde kalmış, yeşillenmiş, filiz vermiş, kurtçuklara ev sahipliği yapan makarna kokusu.*
sigaranın tersten yakıldığında çıkarttığı o koku bunlardan biridir..
beklemiş çöp suyu ve mideden gelen ağız kokusu bir de kenzo jungle.
(bkz: anket başlık kokusu)
yazarken bile midem bulandı;

yağlanmış saç kokusu.
ölü fare kokusu. lağım tipi olan tabii.
(bkz: l eau par) *
(bkz: wish)*
tezek,pok,yanmış lastik gibi şeyler diyebiliriz.
---alıntı---
Dünyanın en büyük ve en kötü kokulu bitkisi olarak bilinen ve nadir çiçek açan titan arum (amorphophallus titanum) Avustralya'nın Sydney kentinde 2. kez açtı. Kraliyet Botanik Bahçeleri'nde çiçek açan ve ceset çiçeği olarak adlandırılan 133 cm çapındaki titan arumu görmek için yüzlerce
kişinin bahçeye geldiği belirtildi. 40 yıllık ömrü boyunca yalnızca iki
yada üç kez açan titan arumun çiçeği yalnızca birkaç gün canlı kalıyor. Çürük yumurta ve kokmuş et kokan çiçek özellikle açtıktan sonra hızla boy atmaya başlıyor. Yapılan ölçümlere göre çiçek günde 15 santim kadar uzayabiliyor. Boyu 2 metreyi geçiyor...
---alıntı---

(bkz: (img #580126))
(bkz: bok kokusu)
özellikle yazları ankara çiftlik yakınından arabayla geçerken arbanın içine dolan derenin pis kokusu.
çürümüş yumurta.
ev arkadaşının ayak kokusu. daha kötüsü vardır diyenlere numune yollayabilirim. adam bir yaz günü parkta uyurken ayaklarından yükselen koku nedeniyle öldü sanıldı ve morga kaldırıldı. morgta üşüyünce uyanmış, morg görevlileri hortladı zannetmişler.(görevlilerden biri halen bakırköy ruh ve sinir hastalıkları tımarhanesi'nde, tedavisine devam ediliyor.) sonra durum anlaşıldı ve ortak para toplanarak arkadaş hamama götürüldü...
kedi leşi kokusu. bodrumda mefta olmuş bir kedi, insan ölüsü zannedilerek polis aranmış ve bütün bina giriş çıkışları kapatılarak o kokunun iliklerimize kadar işlemesi sağlanmıştır. daha kötü bir koku olamaz. osuruk kokusuna kurban olayım ya o kokudan sonra.
zonguldak çaycumanın ucundan bucağından geçmiş olan bilir, selüloz kokusu fenadır çok fena, hayır kağıt fabrikası neden o kadar şehre yakın yapılır?
bozulmuş pakmaya kokusudur. koklandığı zaman beş dakika kadar kendine gelemez insan.
havalandırması çalışmayan şehirler arası otobüste sinsice salınan osuruğun kokusu. kötü olduğu kadar uzun süre etkilidir de.
hayvan leşi özellikle yaz mevsiminde kurtlanmış olanı kötü kokar ancak şaka oyuncakları adı altında kötü kokusu olan bir sıvı var ki favorim odur, iğrenç ötesidir.
kesinlikle dünyanın en kötü kokusunun kusmuk kokusu olduguna inanıyorum artık. çantamın üzerine kusan annemin nacizhane arkadasına teşekkürler.
(bkz: ayak kokusu)
size inatla ve sımsıkı sarılmak isteyen kişiden ** buram buram yükselen ter kokusu.
kızıltoprak kurbağalıdere, tuzla dericiler bölgesi ve kauçuk fabrikaları da sayılabilir.
alkol tüketmeyen insanlara göre; ''her türlü alkolü içki'' kokusu ve buna yakın bir örnek ise; sigara içmeyenlere göre ''yoğun sigara kokusu''.
yanan saç kokusu.
tuvalette sigara içen birinin işini bitirdikten sonraki olay yerinin kokusu. ha birde tuvaletteki musluğu ellemişseniz vay halinize.
1 haftalık tatile çıkmadan önce okulda olan evin küçük hanımı için ayırılar çupranın fırında unutulmasının ardından eve dönüldüğünde fırından çıkan beyaz şirin yaratıklarla sizi karşılayan kokudur. Panik halinde balıkları çıkarıp kurtçuklar ölsün diye fırını çalıştırmanız sonucu bir iğrenç koku misillemesi daha sizi beklemektedir.
yatılı okulda altını ıslatan öğrencilerin olduğu odada soğan yenmiştir,oda küçüktür ve altı kişi kalmaktadır,her bir öğrenci ayağındaki çorabı en az beş gündür giymektedir.sabaha kadar hiç cam, pencere açılmamış bu odanın kapısı sabah nöbetçi öğretmen tarafından açılır. işte odadan yükselen ve öğretmeni bayıltan o kesif koku şüphesiz dünyanın en kötü kokusudur.***
(bkz: anket kokusu) * *
zenci teri kokusu.
hintli kokusu.
osuruk kokusu diyecem ama çekiniyorum kimse katılmayacağı için bu söylediğime. çünkü herkes kendi osuruğunu düşünecek, oh mis diyecek falan. karambole gidicem ben de arada...

(bkz: #4991619)
(bkz: terli kuku kokusu)
yeni biçilmiş çim kokusu. hele bir de sabah vakti koklamak zorunda kalıyorsanız.
apış arası kokusu.

burası çok pis apis arası kokuyor lan.
köpek hayvanının nefes kokusu.
insanların kokladıkları zaman yaşamaktan soğuyabilecekleri kokulardır.
H2S, en kotu kokulardan biridir.
kesinlikle bok kokusudur. bok gibi kokar.
10 gündür dolapta duran sarmısaklı yoğurdun dolaba nüfus eden kokusudur.*
yanmış süt kokusudur.
rakı ile birlikte tüketilen sarımsak kokusu.
(bkz: durian)