1. 1.
  (bkz: beyaz bayrak)
  5 -10 ... el matador
 2. 2.
  (bkz: türk bayrağı)
  40 -6 ... babilibabilibuu
 3. 3.
  her insanın kendi ülkesinin bayrağıdır.
  bayrağa saygı bir tür klasik koşullanmadır.atfedilen değere binaen bayrak kutsanır.
  her insan için kendi ülkesinin bayrağı önemlidir ama insanların değerlerine saygı duymak adına tüm bayraklara saygı duymak gerekir.
  12 -1 ... dervisabdi
 4. 4.
  tabii ki bayrağımızın yeri ayrı hatta şeklinin ve renginin nasıl meydana geldiği göz önüne alınırsa belki de dünyadaki en manalı bayrak bizimkisidir.. ancak jamaika bayrağının karizması da bir başka be kardeşim. o ne biçim renk seçimidir nasıl bir dizayndır.. ülkenin ismi de bir eğlenceli zaten.. sanki ülke değil de tatilya gibi bir yermiş izlenimini veriyor..
  9 ... rapper ninja
 5. 5.
  cihad bayrağı.
  8 -36 ... smurfs
 6. 6.
  bayrağı bayrak yapanın üstündeki kan olduğunu düşünürsek,bir cevap verme ihtimalimizin olduğu soru.

  herkese kendi devletinin bayrağı en saygıdeğer gelebilir,bu anlaşılabilir birşeydir.lakin,bizim bayrağımız bir ideolojinin temsilcisidir,nitekim sembolize ettiği değer öyle bir gücün taşıyıcısıdır ki,istiklal şairimiz akif'in ifadesiyle:"öyle büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi
  bedrin arslanları ancak,bu kadar şanlı idi"dedirten bir zihniyetin sonucudur.

  başka ülkelerin de bayrakları,o ülkelerin vatandaşları için elbet önem arzeder.lakin bizim bayrağımız,ister bir ulusalcı olarak "kurtuluş hareketlerinin öncüsü bir anlayışın sonucu" deyin,ister islami duyguları ağır basan bir insan olarak" islam'ı yeryüzünden kazımak isteyenlerin istiklal Harbi'yle brlikte aldıkları hayır cevabının tezahürü olan şehit kanlarıyla sulanmış"deyin,ister bir ülkücü olarak "değerli,çünkü bizim" deyin..
  3 -1 ... munferit kalabalik
 7. 7.
  uğrunda savaşılmış olan bayraktır.
  12 -2 ... enes
 8. 8.
  üzerinde vatan evladının kanı akan bayraktır. savaşta vurulup yere düştügünde bile elden düşmeyen bayraktır. milletini temsil eden bayraktır. şairin dediği gibi bayrakları bayrak yapan üzerinde ki kandır öyleyse dünyanın en güzel bayrağı çanakkale de 250.000 sarıkamışta 90.000 ve kurtuluş savaşında sayısını bilmediğimiz kadar çok neferin kanını akıttığı türk bayrağıdır. türkiyemizin bağımsızlık sembolüdür.
  6 ... iktidarsiz jigolo
 9. 9.
  pek kıskanılan bayraktır.
  ... cupid
 10. 10.
  Olmayan bayraktır.
  2 -10 ... merxas