1. 1.
  MS freedom of the seas'tir. 10.500 ton ağırlığında olan geminin uzunluğu 339 metre. 40 kilometre hız yapabilen gemide mürettebat ile birlikte yolcu kapasitesi 3.600. 2005 yılında denize indirilen geminin içinde buz pisti bile var. O kadar yani. Varın gerisini siz düşünün.
  2 -1 ... rick blaine
 2. 2.
  ruhun zahir-i derya aleminde kullandığı ve o an geldiğinde ya buz dağına çarptığı yada limana bağlandığı kaptanı kalp olan bedendir.
  ... ycan
 3. 3.
  kendisi büyük, pervaneleri küçüktür. sanıldığı kadar kıvrak değildir. bilinen herşey yanlıştır.
  1 ... giallo e blu
 4. 4.
  aynı zamanda dünyanın en büyük gemisi olarak da düşünülebilir. zira hem gemilerde hem de uçaklarda büyüklük genellikle daha fazla yolcu anlamına gelir ve zaten savaş uçakları(belki ikmal ya da lojistik olanlar istisna olabilir) mümkün olduğunca çevik ve hafif yapılmaya gayret edilir.
  ... dream in drama
 5. 5.
  Dünyanın en büyük ve en pahalı yolcu gemisi değişti. Artık bu ünvan Oasis of the seas (Denizlerin vahası) adlı gemiye ait. Dev gemi finlandiya kıyılarından denize indi. Turku Limanı'nda lüks seyahat gemilerinin sahibi Royal Caribbean firmasına teslim edilen dev gemi 932 milyon euro'ya mal oldu. 2.160 mürettebatı olan gemigr metre yüksekliğinde, 65 metre uzunluğunda ve 47 metre genişliğinde. 2.700 kabini bulunan gemi 6.360 yolcu kapasiteli. Yolcu gemisinde, bir kumsal, gerçek ağaçlardan oluşan bir park, amfi tiyatro, dev havuz, şelale, oyun parkı bulunuyor, gemide genç yolcular da düşünülerek, havuz sörfü, kaya tırmanma gibi aktiviteler de yer alıyor. Yolcular geceleri Broadway müzikali, aqua tiyatro ve buz üstünde şov da izleyebilecekler. Gemide, yolcular için lüks mağazaların bulunduğu büyük bir alışveriş merkezi de yer alıyor.
  1 ... rick blaine
 6. 6.
  --spoiler--
  http://www.oasisoftheseas.com/
  --spoiler--
  ... reddiplomat
 7. 7.
  (bkz: nuhun gemisi)
  ... sessizligibozaninsan