1. 1.
    belli kurallar dışına çıkılamadığı için açıkça ortada olan gerçektir. en basitinden kimse çıkıp götünden renk yaratamıyor. herkes var olan renkleri kullanmak zorunda ya da tonlarını ya da karışımlarını. yeni bi şey yok, hep var olan şeyler.

* boyumuzu dilediğimiz gibi uzatıp kısaltamıyoruz her şey bi değişkene bağlı. seçim şansımız yok.

* dilediğimiz an havalanamıyoruz. seçim şansımız yok, oyun böyle kodlanmış belli kuralları var.

* ölçümü yapılmış ve her tekrarında aynı sonucu veren fizik kuralları var. Ses hızının havada, deniz seviyesinde ve 21 °C sıcaklıkta 343.2 m/s (343.2 metre/saniye) (yaklaşık 1235.5 km/saat) sonucunu göstermesi gibi.

daha yüzlerce binlerce bu tarz kurallar vardır ya da örnekler çoğaltılabilir. netice itibari ile ortada kodlanmış, sınırları belirlenmiş bir oyun var ve insanlık dediğimiz oyuncaklar bu oyunda başrol o kadar.
    7 -6 ... edepsiz herif
  2. 2.
    (bkz: Bu çocuk okur)

Yürü be. Evet.
    4 -1 ... oytunkaran
  3. 3.
    Elon musk'ın da söylediği şey. Bi çok kişinin dilinde. Katılıyorum sanki. Yıllardır vardı böyle bi fikrim. Sonra wachowski kardesler filmini yapti. Zengin oldu. Ben de burada yazar oldum
    7 ... deus
  4. 4.
    doğrudur.

oyundan çıkmak isteyen kafasına sıkabilir.
    4 ... lucius vorenuss
  5. 5.
    Kusursuz bir cinayet planı yaptım 
    Kendime karşı 
    Çok da ciddiye almamalı 
    Yaptıklarımız rol icabı.
    1 ... alpagu acar
  6. 6.
    Misketlerimizi de vermiyor hıyarlar.
    1 ... gokdelende kapici
  7. 7.
    elon musk bunu iddia etmişti. etmişti etmesine lakin oxford üniversitesindeki iki teorik fizikçiden itiraz geldi. habere göre Teorik fizikçiler Zohar Ringel ve Dmitry Kovrizhi liderliğindeki ekip, bu iddiayı boşa çıkarak sonuçlar elde etmiş.

tabii ki de bu iki teorik fizikçinin öne sürdüğü gerekçeler kesin doğrudur veya yanlışlanamaz değiller. belki de ileriki dönemlerde başka fizikçiler musk ı haklı çıkaracak kanıtlar bulabilir. mevcut teknolojiyle bunu nasıl başaracaklar o da muamma.

detayı için link : https://ceotudent.com/elo...fizikcilerden-yanit-geldi

edit: link yenilendi.
    1 -1 ... hubel
  8. 8.
    Kuran'da dünya hayatının bir oyun olduğu birçok ayette zikredilmiştir. Misal:

"Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı." (ANKEBUT/64)
    8 -6 ... sizi daha sonra arayacagiz
  9. 9.
    Doğru önerme.
    2 -1 ... bellamoon
  10. 10.
    en çok da yavşak fotonlar yüzünden üzerine yoğunlaşılıyor bu teorinin *
    1 ... tuiran kouma