1. ?.
  Benim de aklıma çoğu zaman gelen bi soru. Acaba dünyada ne yok olsa hayat normale döner? Tüketim çılgınlığı, katliamlar, tecavüzler, empatiden yoksunluk. Aklıma ilk fight club geliyor benim. Sizin ne geliyo?
  1 -2 ... flutle wagner calan adam
 2. 1.
  din ve para cevabini alan sorudur.
  2 -11 ... the answer
 3. 2.
  (bkz: para)
  2 ... incircekirdegidolumtesisi
 4. 3.
  onu bilmiyorum ama insanlar olmasa dünya normale döner.
  13 ... terliksizhayvan
 5. 4.
  (bkz: yarrak afedersin)

  evet kimse bunu demiyecekti.
  2 -1 ... kukla
 6. 5.
  (bkz: din)
  1 -4 ... qazxsw
 7. 6.
  insanlar tabi ki de efendim. keşke herkes yok olsa belki insanlık normale dönmez ama bir dünyamız olur en azından. zira onunda anasını belledik artık. zaten insanlığın bu saatten sonra dönüşü yok en azından dünyayı kurtaralım. dünyada ki diğer canlıların hakkına tecavüz etmeyelim.
  matrix filmini izleyenler bilir. bir sahne de morpheus ve ajanlar arasında geçen muhabbette insanlar için söylenen sözleri hatırladınız mı?
  "seninle burada gecirdiğim sure icinde ogrendigim bir seyi paylasmak istiyorum ; turlerinizi siniflandirma fikrine kapildiğim bir gunumde,aslinda sizin memeli olmadiginizi anlayiverdim. bu gezegendeki her memeli icgudusel olarak kendilerini cevreleyen ortamla dogal bir denge olustururlar. ama siz insanlar bunu yapmiyorsunuz. siz belirli bir alana yerlesip cogaliyorsunuz,sonunda butun doğal kaynaklar yok olana kadar buna devam ediyorsunuz. hayatta kalmak icin yapabileceginiz tek sey olaraksa baska bir alana yayilmak kaliyor. bu gezegende ayni yontemi kullanan bir baska organizma daha var. ne oldugunu biliyor musun? virüs... insan turu bir hastalik,bu gezegende bir kansersiniz,bir tür salgin ve bizde tedaviyiz."
  unutmayalım ki bu dünyadan başka dünya yok. insanlık için ne yapılmalı bilmiyorum ama insanlık yapılması gereken şeyi hak ediyor mu?
  1 ... bigbadtrip
 8. 7.
  (bkz: televizyon)
  ... hor kullanici
 9. 8.
  insanların kontrolünü sağlayamadıkları ego.
  ... thelma
 10. 9.
  teknoloji ve para. yaşasın ilkel kabileler!
  ... deniz alfabesi