1. 1.
  yeni dünya düzeninde küçülmesine hükmedilen lakin kaderine itiraz eden ülkeler; amerika birleşik devletleri, almanya federal cumhuriyeti ve türkiye cumhuriyetidir.

  şimdi diyeceksiniz ki nasıl ya amerika, almanya. ne alaka. onlar zaten dünyanın en güçlü devletleri arasında. abd zaten dünyanın süper gücü.. öyle değil işte arkadaşlar.

  dünyanın çok kutuplu olduğu söylenir fakat bu koca bir yalandır. osmanlı imparatorluğu'nun yani müslümanların son güçlü kalesi yıkıldığından beri dünya ingiltere tarafından yönetilmektedir. şüphesiz ingiltere yüzyıllardır dünyada sözünü geçiren, her istediğini yaptıran(yapan değil buraya dikkat "yaptıran". kendisi her zaman arka plandadır. ingiltere elini taşın altına sokmaz hiçbir şekilde. dünyayı yönetmek, ipleri her zaman elinde tutmak adına bu pis işleri onun adına severek veya ss ile yapacak olan bir çok ülke, kurum, kuruluş, kabile, aile vardır. her daim de olacaktır.) ülke konumundadır. buna derin ingiltere diyelim. bunu kabul etmek zorundayız. öyle bir sistem oturtmuşlar ki dünyadaki tüm düzenleri bir şekilde onların kontrolünde.

  karşı oluşumlar(çok geniş çerçeveye sahip sözcük. buna ne dersen de, içine ne sokarsan sok. devlet de, millet de, kabile de, aile de, cemaat de..) derin ingiltere'ye karşı değil, onun planlarında verdiği konuma karşıdır.

  bu nasıl bir tespittir. ilk okuduğumda beynime çarpmıştı. yani düşünün sen "yeter artık ya, ne bu düzen böyle" dediğin zaman bile bu zaten ingiltere'nin sana vermiş olduğu rolden bir kesit olmuş oluyor adeta. bu nasıl bir hakimiyettir, baskıdır, zapt etmedir. lütfen yukarıdaki cümleyi iyi okuyalım, iyi irdeleyelim. özellikle paragraf açtım. birlikte inceleyelim. ben anladığımı söyleyeyim sizde kendi yorumunuzu yapın. şöyle ki;

  yani herkes ingiltere'nin dünya planında bir rola sahip. ama haberli ama habersiz. ama isteyerek ama istemeden. işte bu plana karşı gelen üç ülke var. amerika birleşik devletleri, almanya federal cumhuriyeti ve türkiye cumhuriyeti. uzaktan bakılınca abd, ingiltere, avrupa hepsi sanki aynı tarağın dişleri gibi gözükseler de aslında abd ve almanya her zaman kendi oyunlarını hür iradeyle kendi planlarıyla yapma peşindeler. çünkü onlarda dünyanın hakimi konuma gelmek istiyorlar. burası bir gerçek.

  türkiye'nin konumu ise bambaşka. hepsinin ortak düşmanı. ama asıl bizi düşman edinen ingiltere. en başta biz güçlü bir müslüman ülkeyiz. ilerisi için çok korkutucu bir potansiyelimiz var. özellikle ikibinlerin ilk çeğreğinden sonra bu potansiyelin farkına ingiltere olmak üzere tüm düşmanlarımızı vardı. yöneticisiyle, milletiyle dinine bağlı müslüman(çoğunluk) bir ülke. bu çok tehlikeli. kulağa hiç hoş gelmiyor.

  konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü okunmuyor o vakit.
  millet uyandı. devlet hızla kalkınıyor. türkiye çözüm, açılım dönemini kapatmış; terörle, teröristlerle hasılı iç ve dış düşmanla sahada etkin mücadele dönemini başlatmıştır.

  allah yardımcımız olsun. işimiz çok zor. allah milletimizin, devletimizin yanında olsun. iman gibi bir değerimiz var. diğerlerinde olmayan. inandığımız ve gayret ettiğimiz sürece bu her zaman 1-0 öndeyiz demektir. unutmamalıdır ki takdir her zaman allah'ın. bu allah'ın bize lütfettiği bir imkandır. bunu böyle değerlendirmek gerekir.

  hayırlı cumalar.
  2 -1 ... aeneskral
 2. 2.
  amerika birleşik devletlerinden sonrasını okumadım.
  ... ebu fesat
 3. 3.
  diğerlerini bilemem de kendisine biçilen rolü kabul etmeyen tek ülke türkiyedir şu anda. neden mi ?

  --güneydoğuda hendek siyasetiyle köşeye sıkıştırmaya kalktılar, büyük bir reaksiyonla teröristleri imha ederek planı bozdu.
  --15 temmuz da darbe ye darbeyle karşılık vererek hem abd nin hem israilin hem ingilizlerin hem avrupa birliğinin tezgahını alt üst etti. yetmedi harika bir zamanlamayla suriyeye bir mızrak harekatı neticesi ırakta musula konuşlandığı gibi suriyede de üstlenerek ortadoğu da söz sahibi olmak için güvenliğini tehlikeye atan, yukarıda saydıklarımın kurulmasını istedikleri büyük kürt yahudi devleti planını da suya düşürdü.

  --öyle itidalli ince bir siyaset güdüyor ki türkiye şu anda hem abd yi, hem avrupa birliğini, hem nato yu uyutuyor hem rusyayı idare ediyor. rusya ve iran da perde arkasından türkiyeyi destekliyor. neden desteklemesin ki ? ruslar abd nin kendilerini kullandıklarının farkına vardılar. pyd yi etkin ve güçlü kılmak için suriyede savaşın bilerek bitirilmediğini, daeşin aslında israil hesabına çalıştığını fark ettiler. öte yandan türkiye nin hamlelerini gören almanlar, şansölyesi merkel aracılığı ile, bizim meclisimizi bombalasalar biz napardık deyip geri adım attılar.

  --şu an kral ve kraliçe çıplak. kozlar türkiyenin elinde. allahın inayetiyle rüzgar bizden yana esmekte.
  ... gazeloglu