1. 1.
    bu dünyada herkesin uygun şartlar sağlandığında bir şerefsize dönüşebileceği düşünüldüğünde insanın içini acıtan zorluktur.
    2 ... karin
  2. 2.
    güven in de tıpkı vefa gibi, unutulmuş bir kavram olduğunu düşündüğüm de, şaşırmadığım zorluk hadisesi.
    çünkü vefa artık sadece eski bir semt ve boza markasıysa yalnızca, güven güvenecek insan, hatta insan, nerelerde buluna.
    2 ... novakatinamite
  3. 3.
    güvenilmez oldukça güvenilmez insanlar arasında kalanların daha çok yaşadığı durum.
    -1 ... arjantin
  4. 4.
    ne yazıktır ki artık doğal bir durum olmaya adaydır. ayrıca "bu devirde babana bile güvenmeyeceksin" söylevi boşuna çıkmamıştır. derken bir şeyler görüp,yaşayıp demişler.
    ... felis is back bitch
  5. 5.
    aynı küçük gezegenin üzerinde birlikte yaşayan ancak birbirine sınırlar çizen insanoğlunun binlerce yıl geçmesine rağmen bu durumu hiç sorgulamıyor olması bu zorluğu her geçen gün dahada zor bir hale getirecektir.
    ... kisrak
  6. 6.
    insanlar arasında güven kavramı çoktan unutuldu..
    ... yueya
  7. 7.
    dünyada güvenilecek bir insan olmakla eş değer zorluğa sahiptir.
    kişi başkalarını şekillendirmekten çok kendini şekillendirmeye uğraştığı zaman sorun ortadan kalkacaktır.

ayrıca kıymetli olan az olur.
    3 ... antisosyal
  8. 8.
    güven dediğiniz şey de görecelidir aslında. kimisi kötülüğe ihtiyaç duyacağı birini arar kimisi paraya kimisi aşka vs. o yüzden bulmak zor değil amacınız net olmalıdır.
    2 ... when i was a child
  9. 9.
    Slovakya' da yaşayan bir yazar söylemi.

BizzAt az önce garsona, "tabletw azıcık bak tuvalete giriyorum." Dedim. "Tabi olur frappy hanim" dedi. "Aman bir şey olmasın. Sana aşırı güveniyorum." Diye de ekledim.

Az sonra ellerimi yıkayıp alacağım tableti.
    Söyleyeceklerim bu kadar.
    ... frappucino
  10. 10.
    özel olarak aranan her şeyin bulunmasının zorluğuna benzer şekilde olan zorluk.

ararsan bulamazsın, kendiliğinden olur o insanlar.

ya da olmaz.
    4 ... antik sarapci