1. 1.
    uludağ sözlüktür.

sözlükte herkes sikinin derdinde, ermenistan gence’yi vurmuş siviller ölmüş ortalık kaynıyor, 1saattir başlığı yok bu olayın.

Saçma sapan başlıklar peşindesiniz mk, ergen havuzuna dönmüş ortalık, dünyadan haberiniz yok, başlarım sizin gibi jenerasyona da yazara da insana da...

zaten çük kadar beyinle açılmış başlık çöplüğü oldu burası, iyice 31ci ergen ve el fotosu atan kezo kaynıyor. moderasyonun dünya umrunda değil, ama en azından böyle konularda bilgi alırdık burdan. yazık 10 yıldır yazarım, böyle bok çukuru haline geldiğini hiç görmemiştim. sol frame e bak ya...

yok evde böcek cıkmıs, yok sevgili ağzına vermek, yok sidik içmek, yok cinler götüme girmiş, yok bilmem ne... e yok artık...

yap napıyosan, uçuruyor musun çaylak mı yapıyorsun yap, yeter ya...
    14 -21 ... massiveappeal
  2. 2.
    Azerbaycan'a destek için gidecektim, vize istediler. Kardeş ülke bizi vizesiz almıyor. Biz onları alıyoruz ama onlar bizi almıyor nedense!

Azerbaycan önce kardeşine vize uygulamayı bıraksın. Sonrasına bakarız.
    11 ... sondan bir onceki samuray
  3. 3.
    ulan okuduğunu anlamaktan aciz insanlar, ben azerbaycan’a destek çağrısı mı yaptım? zaten olayın başlığını açtım herkes fikrini yazar orada. senin desteğine de gerek yok zaten sen önce okuduğu anla, kendine hayrın yok.

ben diyorum ki ana akım medyada bangır bangır bağırıyor şu an gündem bu olay, ana akım medya boka batalı çok olmuş adam gibi bişi görmek haber almak yorum almak mümkün değil, sözlüğe geliyorsun bir şey yazan olur bir bilgi alırız diye, sidik içen mi ararsın, fantazi kuran mı ararsın, komik zannettiği siksok şakaları başlık açan mı ararsın, cinlere saran mi ararsın... bu sol frame ne babam? çeliktepe cengizhan lisesi kantinine dönmüş sözlük görmüyor musunuz ya?
    6 -7 ... massiveappeal
  4. 4.
    Ulan kime ne milletin ilgisinden merakından yaşama biçimden. Adam tvde izler ailesi ile yorumlar sözlükte bambaşka konuda goygoy yapar eğlenir. TBMM mi burası bu neyin kafası neyin duyarı?
    8 -1 ... solaref
  5. 5.
    Sen de götünü tara o zaman bu sikko coğrafyada her gün Bi bokluk oluyor derdi bizi mi tuttu.
    6 -1 ... hep sonradan gelir
  6. 6.
    bir isyan. hem de öyle böyle değil. zannedersin sanki elin de babadan kalma m1 piyade tüfeği ile savaşa gidecek. dostum, seni de biliyoruz vaktiyle o sol framede ne boktan başlıklar açtığını. o açtığın başlıklar da elin çükünde dolaştığını takip eden herkes az çok bilir. şimdi gelmiş burada duyar kasıyorsun. eğer sol frame bu kadar berbat ise bunda senin de az çok payın var.
    13 ... mr bean
  7. 7.
    eyvallah, doğru biz de yaptık, altında sayfalarca goygoy dönen başlıklardı onlar, evet onlar da siksok işlerdi ama en azından bir mesajı bir ironisi vardı, ben onları yaparken burda çok kaliteli entryler giren yazarlar vardı. tek tük ıvır zıvır troll başlıkları olurdu. şimdi tek entryli formatın anasını ağlatan başlıklardan başka bir halt yok. neyse anlaşılan çoğunluk memnun.

bu noktada eski massive tarzı bir yorum yapayım kendime:

çok rahatsızsan kapat hesabını defol git, ishal olmuş tavuk götü gibi carcar bizi ne azarlıyon gevşek...
    3 -9 ... massiveappeal
  8. 8.
    https://video.uludagsozluk.com/v/gammaz-133327/

tam anlamıyla bu.
    2 -1 ... angry engineer
  9. 9.
    Bir duyar. Orası azerbaycan toprakları biz müdahale edemeyiz. Üzülüyor muyuz ülkecek üzülüyoruz ama buradan sadece bu kadar yanlarında olabiliriz, oturup ağlayacak halimiz yok. Başkasının ülkesinde olan savaşa da oturup üzüntü duyarım ama hayatımın bir noktasına koyamam. Şimdi burada azerbaycan duyarı kasıyorsun ama Savaş iki Afrika ülkesinde olsaydı bu duyarı kasmazdın silkeyim ne halleri varsa görsünler derdin ya da savaş iki Avrupa ülkesi arasında olsa oh yesinler birbirlerini kırsınlar silksinler birbirini gibi tepkilerle burada bunun tam aksine başlıklar açardın. Komple okudum entryleri zamanında sol framede ağırlıklı olan cinsel ve troll türü benzer başlıkları açıp aynı konulara entryler girmişsin, kendin yapmışsın yapana da böyle çıkış yapmak yanlış. Kısacası kendinde bu yoldan yürümüşsün sözlükte bu oluşuma katkın olmuş. insanların farklı düşünceleri kendi düşüncelerinle aynı değil diye koca sözlüğe, yazarlara bu tür isyan yapamazsın, mantıklı değil.
    3 ... alfa yazar
  10. 10.
    Söyledikleri doğru, söyleyen adam yanlış.
    1 -1 ... dreaming out loud