1. 1.
    1930 yılında yapılmaya başlanan ve 2. dünya savaşı sebebi ile 2 kere yapılamayan dünya kulası hali hazırda milli takımlar düzeyinde dünyanın en büyük kupası ve en önemli futbol organizasyonudur.

    Mevcut dünya kupasına katılabilmek için altı kategori altında takımlar mücadele etmekte ve dünya kupası finalisti olmaya çalışmaktadırlar bu altı kategori Afrika Asya Avrupa Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Okyanusya Güney Amerika dan oluşmaktadır.

    Dünya kupası, milli takımlar düzeyinde dünyanın en önemli futbol organizasyonuysa ve hali hazırda en önemli kupaysa neden eleme sistemi kategorize edilmiştir. Kategorize edilmiş eleme sistemi seyir zevki yüksek, oyuncu kalitesi iyi durumda olan takımları dünya kupasından uzaklaştırmakta yerine futbol oynamaktan uzak seyir zevki düşük takımları kupaya dahil etmektedir. Rusya, Türkiye gibi takımlar dünya kupasında boy göstemeyecekken Honduras, Kuzey Kore gibi takımların Dünya kupasında ne işleri vardır. Amaç Dünyanın en iyi milli takımlarının mücadele ettiği bir dünya kupasıysa, Dünya kupasının kategorize edilmiş eleme sistemi amaca hizmet etmemektedir.

    Edit : Bu olaya sinirlenebilecek tek bir kişi tanıyorum o da sayın Sepp BLATTER biri bunu eksilediğine göre Sepp BLATTER aramızda ... Wellcome Blatter...
    -1 ... yok artik daha neler