1. 1.
  çoğu anlamsız günün gibi bu günün de saçma olduğu gerçeğidir. babalar günü, anneler günü, sevgililer günü ve daha nicesi. üstelik bu gibi günler yakınları olmayanlar ya da kaybedenler için çok üzücü bence. bu birazda kadınların özel günleri abartmalarından kaynaklanıyor. mesela dünya erkekler günü olmadığı gibi önemsemiyoruz da böyle şeyleri. kadınların her ay özel gününün olması bunla alakalı olabilir mi bilinmez ama sorgulanabilir *
  -2 ... ash ketchum
 2. 2.
  8 mart dünya emekçi kadınlar günü 8 martta bir fabrikada 129 kadın işçinin grev sırasında polis tarafından yakılması üzerine anılmaya başlanmıştır.

  araştırmadan konuşan cahilin önermesidir.
  1 ... godspeed you black emperor
 3. 3.
  ironiktir.
  https://fbcdn-sphotos-c-a...44269523_1824389598_n.jpg
  1 ... ninjatirtil
 4. 4.
  129 kadın işçi ölmüşse sen neyini kutluyorsun dedirten olay. ayrıca benim sözlerimde işçi kadınların haklarına zarar veren bir durum gördün mü dikkatini çekerim. saçma bir gün çünkü çoğu kadın bilmeden kutlanmasını istiyor.. sen evde otur poponu büyüt sonra neymiş vay efendim işçi kadının hakları...amerika'da yaşanmış bir olay ve sen bunu burada yaşanmış gibi gösteremezsin millet bir tarafıyla güler sana. zaten konunun gerçeğini bilip kutlayan yok sokağa çık bir dolaş. haklı bir eleştiri yazısıydı beğenmiyorsan beni yargılamakta sana düşmüyor.
  -1 ... ash ketchum