1. 1.
  not: karakter sınırlaması.

  dünya güneşe bir metre daha yakın olsa yanardık, bir metre daha uzak olsa donardık şeklindeki bilgi yanlışıdır.
  6 -2 ... nota bilmeyen adam
 2. 2.
  sınırı bilmem. başlığa göre; ebemizin hamunu görürdük.
  1 -3 ... irticai faaliyet
 3. 3.
  150 milyon kilometre olan dünya güneş arası mesafenin -ki bunun bir diğer adı da astronomik birim'dir- 1 metre az ya da çok olmasının dünya'yı felaketlerden felaketlere sürükleyeceği gerçeğidir. ya da yalanıdır. yalan tabi olum, olur mu öyle şey amk?
  1 ... crazymafya
 4. 4.
  dünya bir yörünge çizerek güneşin etrafında döndüğü için yörüngedeki küçük bir değişiklik büyük değişimlere sebep olurdu, şeklinde devamı getirilebilinecek söylem.

  şöyle ki dünyanın güneşin etrafında attığı bir tur´a biz "bir yıl" diyoruz. bu tur´un rotası ve dünyanın 23,5 derecelik eğimi yüzünden dünya yüzeyinde mevsimler var.

  dünya yapılan hesaplara göre bir yılda uzunlugu 950 milyon km olan bir tur atıyor güneşin etrafında. bu, günde 2,5 milyon km falan demek. bu da dünyanın dönüş süratinin saatte 110bin km civarında olduğunu gösteriyor. yani dünyanın dönüş sürati, en hızlı uçağın uçma süratinden 110 kere fazla. e bu süratte seyreden bir nesnenin yörüngesindeki küçük bir değişim, belki herkesin ölmesine sebep olmaz ama, mesela "mevsimler" üzerinde büyük etkisi olur. mesela yaz mevsimleri 60-70 dereceye, kış mevsimleri de eksi 40-50´lere düşer, ve iner. e bu durumda da insanoğlunun yaşama koşulları oldukça güçleşeceğinden, iyi olmaz.

  yörüngedeki 1 cm lik değişim, yörünge rotasında milyonlarca km´lik bir değişime sebep olacağından- tahminen dünya üzerindeki hayat üzerinde büyük etkisi olur.
  6 ... paganviodio
 5. 5.
  hic bir sey fark etmez. Dunyanin yorungesi zaten eliptiktir, zamanina gore dunya gunese birkac kilomtre yaklasip uzaklasmaktadir zaten...

  Arkadaslar arsainda 1 metrenin de lafi olmaz.
  5 ... bard of hell
 6. 6.
  dünyanın güneşe uzaklığı yörüngesinin elips olmasından ötürü zaten yaz ve kış aylarında 2 milyon km değişiyor. hasılı bir sikim olmazdı.
  2 ... dis guclerin oyunu
 7. 7.
  (bkz: türke bir şey olmaz)
  ... tomlawyer
 8. 8.
  ivana sert'i geceleri göremezdik herhalde. Ya da vazgeçtim lan görürdük, zira gece feneri gibi parlıyor hatun.
  ... cercevesiz gozluk
 9. 9.
  yeni bir aşk doğabilir. dünya & güneş aşkı. görsel ve yazılı basında çıkacak haberler şöledir. sayın izleyenler, dinleyenler dünya güneşe 1 mt dada yaklaştı. alınan son bilgilere göre çift nikah hazırlıklarına başlamış, dünya güneşe demişki; sen benim sevdamsın içimi seninle ısıtıyorum. ben sana mecburum. nikah şahitleride mustafa topaloğlu ve oteki aklıma gelmedi. onuda siz bulun. herşeyi benden beklemeyin canım. aaaa..
  ... kumral34
 10. 10.
  dünyanın güneşe hep aynı mesafede olduğunu düşünenlerin söylemidir.
  1 ... candarli