1. .
  gerçekte böyle bir gün yoktur. ancak maalesef ki 8 mart dünya emekçi kadınlar gününün türkiye'de zannedildiği şeydir. şimdi bu günü "dünya dişiler günü" zannedenlere söylüyorum:
  - 8 mart dünya emekçi kadınlar günü bütün dişilere hitap etmez ve bu günün amacı cinsiyet ayrımcılığını körüklemek değildir. bu yüzden "neden dünya erkekler günü yok?" demek yersizdir, çünkü dünya dişiler günü diye bir gün yoktur.
  - 8 mart dünya emekçi kadınlar günü adı üstünde emekçi, yani çalışan kadınlara hitap eder. dişi iş gücünü ilgilendiren bir gündür.
  - şiddete tabii ki karşıyız, ancak 8 mart dünya emekçi kadınlar gününü "dişilere şiddet" gibi konulara alet edenler bu günün asıl amacını kavrayamamış kişilerdir. lütfen bu kişilerin oyununa gelmeyiniz.
  - dünya emekçi kadınlar gününü böyle zannedenlerin yaptığı "yılın 364 günü erkeklerin 1 günü dişilerin" gibi söylemler yanlıştır. çünkü dişiler anılacaksa 1 gün değil her gün anılmalıdır. şu ataerkil dünyada erkekleri anmayan yok zaten...
  - son olarak, kadın olmak cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesidir. bunu unutmayınız. (bkz: dişi olmak vs kadın olmak/#18614589)
  ... oglan midir adam midir bilemem