1. 1.
  Uydular varken neden acaba diye düşündürür ama bizim küreciler düşünmez. Kaç bin tane uydu var ama internet kablolarla dünyayı dolaşıyor.
  dünya üzerinde internetin kablolarla yayılması
  2 -1 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  havada propagasyon yapan elektromanyetik dalgalar, değişen hava koşullarından etkilenir. bu durum da dalgada distortion'a yol açabilir. insanoğlu hava şartlarını kontrol edemez ancak uygun kabloyu seçeiblir. bu yüzden alıcıdan yakalanan dalgalar transmisyon hatları ile istenilen yerlere iletilir.

  edit: telefon hatları da kablo üzerinden haberleşir. önce baz istasyonuna sonra da dünya'nın neresini arıyorsanız oraya kablo ile ulaşır. ordan başka bir anten yardımıyla alıcıya ulaştırılır.
  3 -1 ... porcupine tree
 3. 3.
  Ne güzel diyorsunuz işte. Kaybolan uçağı bulamayan uydu taaa marstan haber alır. Bilmem kaç bin uydu var ama her şey kabloyla. Abd çıkıp diyor rusya internet kablolarına saldırırsa ne yaparız? Uydular ne işe yarıyor hangi yaraya merhem oluyor? internetin neredeyse tamamı bu şekilde dünyaya ulaşırken neden var bu uydurlar? Sözde Milyonlarca ışık yılı ötede bulunan galaksilerden sinyal alacak teknoloji var ama yağmur kar sinyali kesiyor adama gotüyle gülerler. Mantıksızlıklar dolu bu düzeni saçmalıklarına rağmen savunmak komik duruyor. Açıkçası tam bir dine bağlı gibi savunuyorsunuz akıl ve mantığı köşeye bırakıp. Ne deseler doğru sayıyorsunuz.
  1 ... ktm li aynasiz