1. 1.
  ah ah dostlar.
  siyaset öyle bir mecradır ki. ıtri efendi der ki, "terk etti dil ü dide yine rahat ü hâbı"

  günlerden trump başkanlık adayı olduğu zamanlar... hiç unutmam. trump müslümanlara sövüyor, islama sövüyor... sosyal medyamızda bir coşku, bir kutlama. aradığımız kan bulundu nidaları.
  trump gelecek türkiye iktidarını yıkacak, suudları öldürecek, filistin'i haritadan silecek, ortadoğu'ya 1-2 atom bombası atacak müslüman bırakmayacak düşünceleri...
  "gel sarı oğlanım gel" haykırışları.

  derken sarı pipi başkan seçildi...ırak'ta suriye'de ışid'e savaş açtı. buraya kadar her şey normal. yemen'de sağı solu bombaladı. yine normal... filistin'e karşı israil'i destekleyen açıklamalar yaptı, bizimkiler sevindi. büyükelçiliği kudüs'e taşındı "işte başlıyor reisimiz" dediler, ümitler yeşerdi...
  derken iran karşıtı söylemlere geçti. "iran terör devleti, terörü yayıyor" dedi. bizim trumpçılar "laa noliiiy?" diye bir duruldular.
  sonra aradan bir zaman geçti. trump suudlarla kankalığını ilerletti, türkiye hükümeti ile normal dış politikasına devam etti. 2017 ye geldiğimizde idlib'deki kimyasal saldırı sonrası rejim üslerini vurdu. işte kırılma noktası puf! trump'ı yalayanlar şaşkın. ulan bu bizim sevmediğimiz kesimleri öldürecekti, ne oldiii laa? moduna girdiler. bugünkü olay da cabası.
  demek ki neymiş, her gördüğün sarı pipiyi yalamaman lazımmış.
  ... gelenek karsiti sekuler hero 2