1. 1.
    dün akşama dair.

DÜN AKŞAM..

tanınmış bir giyim mağazasında kasa kuyruğundayım. önümdeki bayan, zihinsel engelli olduğu belli olan 12-13 yaşlarındaki çocuğunu elinden tutmuş sırasını bekliyor. çocuk istemsiz olarak huzursuz davranışlar sergiliyor. annesi elini bırakmak zorunda kalıyor. bir an özgür kalan çocuk kasanın oradaki cüzdan ve saatlerle oynamaya başlıyor. kimseye bir zararı olmayan bu çocuğu izliyorum. eli yüzü pakça üstü başı pırıl pırıl..annesine bakıyorum. bir yandan sırada dururken gözleriyle çocuğuna mukayyet oluyor. annenin bu hayatta geçtiği zor sınavı yüksünmeden atlatmaya çalıştığını ve bu nedenle cennetlik olduğunu düşünüyorum. tam bu sırada "ayy bu çocuğun annesi nerde!!" diye bir tok bir kadın sesiyle irkiliyorum. sese doğru döndüğümde engelli çocuğun hemen yanında kokoş diye tabir edilen tipteki 50li yaşlarda bir bayan görüyorum. zahir çocuğun hareketlerinden rahatsız (!) olmuş hanimefendi! o an sinirler alt üst oluyor ve bu hoşgörüsüz azgın ve menopotik kadın müsfettesinin, ayrıksız bir şekilde muntazaman taranmış olan platin sarısı renkteki saçlarını yolmak geliyor içimden...
    2 ... salvatoreadamo