1. 1.
    olmaması gerekendir. ben 3-5 kişi namaz kılacak diye işimi mi yaptıramayacağım? böyle saçmalık olamaz! bütün dükkanlar açık olmalıdır, gerekirse cumaya gitmeyiversinler çok mu şart?
    2 -2 ... taciturnn
  2. 2.
    dükkan özel mülkiyettir. dükkan sahibi istediği zaman açar istediği zaman kapatır. kimse karışma hakkına sahip değil. git açık olandan alışveriş yap.
    laik devlet camiye gidene karışacak, peki dükkan sahibi ben kapatıp geneleve gidiyorum dese ona karışabilecekmi?
    bu kadar ucuz akılla nasıl yaşıyorlar hayret doğrusu.
    10 -4 ... d i n o z o r u s
  3. 3.
    kimsenin ne bildiğini yahut bilmediğini, inanıp inanmadığını sorgulamak niyetinde ve haddinde değiliz. Lakin unutulan bir gerçek var. Dükkanlar özel girişimlerdir. özel sektörde benim kendi emeğimle ve sermayemle açtığım dükkanın hangi gerekçeyle kapatıp hangi gerekçeyle açacağıma karışmak kimsenin ne haddidir ne de hakkıdır. devlet ancak hangi saatler içinde açabileceğime karışabilir. izin verdiği ve ticaretimi gerçekleştirebileceğim saatte de benim ticaret yapmak istememe irademe karışamaz. gözünüzden (!) uydurduğunuz laiklik tanımınızı azıcık gözden geçirmenizi salık veririm
    2 -1 ... milatelcisi
  4. 4.
    varsa öyle bir yasa değişir.
    3-5 siktiğimin ataistinin keyfine kalmadı bu işler.
    hani ibadet özgürlüğü hani demokrasi , insan hakları.
    kemalizm de yok tabi böyle şeyler.
    2 -4 ... ayk73
  5. 5.
    hukuk hakkında her götün konuşmaması gerekir.
    herhangi bir anayasal hükmün ihlali söz konusu değildir.
    2 -1 ... raduyev
  6. 6.
    bir agnostik olarak o dükkanları tek tek tespit edip alışverişimi kesiyorum.
    ... uzay muhtari
  7. 7.
    Din ve vicdan özgürlüğünün ne olduğunu bilmeyenleri göstermiş başlıktır. Neden müslümanları yapmadığı şeyleri yargılama hakkını kendinizde buluyorsunuz anlayamıyorum.
    -2 ... sogeking
  8. 8.
    dünya malına önem vermemesi gereken mümin hareketi.

ama önce can sonra canan, değil mi?
    ... noxeca